(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Thursday, Apr. 4
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL (MEN’S)
4:30 a.m.
FS2 — AFL: Melbourne at Adelaide
AUTO RACING
10:25 p.m.
ESPNU — Formula 1: Practice, Suzuka Circuit, Suzuka, Japan
1:55 a.m. (Friday)
ESPN2 — Formula 1: Practice, Suzuka Circuit, Suzuka, Japan
COLLEGE BASEBALL
7 p.m.
ACCN — North Carolina at Virginia
ESPN2 — Vanderbilt at LSU
SECN — Mississippi at Arkansas
COLLEGE BASKETBALL
9 p.m.
ESPN — College Slam-Dunk and 3-Point Championships: From Phoenix
COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
7 p.m.
ESPN — NIT Tournament: Indiana St. vs. Seton Hall, Championship, Indianapolis
GOLF
10:30 a.m.
GOLF — Korn Ferry Tour: The Club Car Championship, First Round, The Landings Club – Deer Creek Course, Savannah, Ga.
1:30 p.m.
GOLF — The Augusta National Women’s Amateur: Second Round, Retreat Golf Club, St. Simons Island, Ga.
4 p.m.
GOLF — PGA Tour: The Valero Texas Open, First Round, TPC San Antonio, San Antonio
7 p.m.
GOLF — LPGA Tour: The T-Mobile Match Play – Day 2, Shadow Creek, Las Vegas
HIGH SCHOOL BASKETBALL (BOY’S)
2 p.m.
ESPNU — Chipotle High School Nationals: IMG Academy (Fla.) vs. Paul VI (Va.), Quarterfinal, Brownsburg, Ind.
4 p.m.
ESPNU — Chipotle High School Nationals: Columbus (Fla.) vs. Long Island Lutheran (N.Y.), Quarterfinal, Brownsburg, Ind.
6 p.m.
ESPNU — Chipotle High School Nationals: Link Academy (Mo.) vs. Prolific Prep (Calif.), Quarterfinal, Brownsburg, Ind.
8 p.m.
ESPNU — Chipotle High School Nationals: AZ Compass (Ariz.) vs. Montverde Academy (Fla.), Quarterfinal, Brownsburg, Ind.
HIGH SCHOOL BASKETBALL (GIRL’S)
10 a.m.
ESPNU — Grace Christian School (N.C.) vs. IMG Academy (Fla.), Opening Round, Brownsburg, Ind.
Noon
ESPNU — Sidwell Friends (D.C.) vs. Montverde Academy (Fla.), Opening Round, Brownsburg, Ind.
HORSE RACING
1 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
IIHF (WOMEN’S)
11 a.m.
NHLN — World Championship Group Stage: China vs. Japan, Group B, Utica, N.Y.
MIXED MARTIAL ARTS
10 p.m.
ESPN2 — PFL Main Card: Heavyweights & Women’s Flyweights, San Antonio
MLB BASEBALL
4 p.m.
MLBN — Regional Coverage: Cleveland at Minnesota OR Miami at St. Louis
7:30 p.m.
MLBN — Chicago White Sox at Kansas City
NBA BASKETBALL
7:30 p.m.
TNT — Sacramento at New York
TRUTV — Sacramento at New York (BetCast)
10 p.m.
TNT — Denver at LA Clippers
TRUTV — Denver at LA Clippers (BetCast)
NBA G-LEAGUE BASKETBALL
7 p.m.
ESPNEWS — Eastern Conference Semifinal: Delaware at Maine
RUGBY (MEN’S)
4:55 a.m.
FS1 — NRL: Brisbane at Melbourne
5 a.m. (Friday)
FS2 — NRL: St. George Illawarra at Newcastle
SOCCER (MEN’S)
3:15 p.m.
USA — Premier League: Manchester United at Chelsea
TENNIS
11 a.m.
TENNIS — Charleston-WTA Early Rounds
6 p.m.
TENNIS — Charleston-WTA Early Rounds
_____
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.