(All times Eastern) |
---|
Schedule subject to change and/or blackouts |
Friday, September 23 |
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL (MEN’S) |
12:25 a.m. (Saturday) |
FS1 — AFL Premiership: Sydney at Geelong, The Grand Final
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL (WOMEN’S) |
---|
9 p.m. |
FS1 — AFL Premiership: Brisbane at Richmond
AUTO RACING |
---|
7 p.m. |
FS1 — NHRA: Qualifying, zMAX Dragway, Concord, N.C. (Taped)
BOXING |
---|
10 p.m. |
ESPN — WBO Top Rank Main Card: Shakur Stevenson vs. Robson Conceicao (Super-Featherweights), Newark, N.J.
CFL FOOTBALL |
---|
7:30 p.m. |
ESPN2 — Hamilton at Montreal
COLLEGE FIELD HOCKEY |
---|
4 p.m. |
BTN — Iowa at Northwestern
6 p.m. |
---|
ACCN — Boston College at Duke
COLLEGE FOOTBALL |
---|
7 p.m. |
ESPN — Virginia at Syracuse
8 p.m. |
---|
FS1 — Nevada at Air Force
9 p.m. |
---|
CBSSN — Boise St. at UTEP
COLLEGE SOCCER (MEN’S) |
---|
8 p.m. |
ACCN — Pittsburgh at Louisville
COLLEGE SOCCER (WOMEN’S) |
---|
5 p.m. |
PAC-12N — Stanford at Southern Cal
11 p.m. |
---|
PAC-12N — California at UCLA
COLLEGE VOLLEYBALL (WOMEN’S) |
---|
6 p.m. |
BTN — Michigan at Rutgers
8 p.m. |
---|
BTN — Minnesota at Purdue
9 p.m. |
---|
PAC-12N — California at Oregon St.
FIBA BASKETBALL (WOMEN’S) |
---|
12:30 a.m. (Saturday) |
ESPN2 — World Cup Group Stage: U.S. vs. China, Group A, Sydney
GOLF |
---|
4 a.m. |
GOLF — DP World Tour: The Cazoo Open de France, First Round, National – Albatros Course, Guyancourt, France (Taped)
11:30 a.m. |
---|
GOLF — 2022 Presidents Cup: U.S. vs. International, Day 2, Quail Hollow Club, Charlotte, N.C.
8 p.m. |
---|
GOLF — LPGA Tour: The Walmart NW Arkansas Championship, First Round, Pinnacle Country Club, Rogers, Ark. (Taped)
10 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour Champions: The Pure Insurance Championship, First Round, Pebble Beach Golf Link, Pebble Beach, Calif. (Taped)
3 a.m. (Saturday) |
---|
GOLF — DP World Tour: The Cazoo Open de France, Second Round, National – Albatros Course, Guyancourt, France (Taped)
HIGH SCHOOL FOOTBALL |
---|
6 p.m. |
ESPNU — IMG Academy (Fla.) at Central (Ala.)
HORSE RACING |
---|
2 p.m. |
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
MIXED MARTIAL ARTS |
---|
4 p.m. |
SHO — Bellator 285: Benson Henderson vs. Peter Queally (Light-Heavyweights), Dublin
MLB BASEBALL |
---|
7 p.m. |
APPLETV — Boston at NY Yankees
MLBN — Regional Coverage: Toronto at Tampa Bay OR Houston at Baltimore
10:10 p.m. |
---|
APPLETV — St. Louis at LA Dodgers
RUGBY (MEN’S) |
---|
5:45 a.m. |
FS2 — NRL: Parramatta at North Queensland, Preliminary Final
5:45 a.m. (Saturday) |
---|
FS2 — NRL: South Sydney at Penrith, Preliminary Final
SOCCER (MEN’S) |
---|
8 a.m. |
ESPN2 — International Friendly: Japan vs. U.S., Düsseldorf, Germany
11:50 a.m. |
---|
FS2 — UEFA Nations League Group Stage: Georgia vs. North Macedonia, Group L, Tbilisi, Georgia
2:30 p.m. |
---|
FS1 — UEFA Nations League Group Stage: Germany vs. Hungary, Group C, Leipzig, Germany
TENNIS |
---|
6 a.m. |
TENNIS — San Diego-ATP Early Rounds; Tokyo-WTA, Seoul-WTA Quarterfinals
8 a.m. |
---|
TENNIS — Laver Cup: Europe vs. World
12 p.m. |
---|
TENNIS — Metz-ATP Quarterfinals
2 p.m. |
---|
TENNIS — Laver Cup: Europe vs. World
6 p.m. |
---|
TENNIS — Metz-ATP Quarterfinals
8:30 p.m. |
---|
TENNIS — San Diego-ATP Quarterfinals; Tokyo-WTA, Seoul-WTA Semifinals —
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.