Times EST (through March 13) |
---|
Times EDT (March 14) |
First Round |
Friday, March 12 |
Mount Vernon Nazarene (Ohio) 73, LSU-Shreveport 58
Lyon (Ark.) 66, Reinhardt (Ga.) 53
Loyola (La.) 71, Langston (Okla.) 64
Indiana Tech 66, Rio Grande (Ohio) 50
Saint Xavier (Ill.) 105, Crowley’s Ridge (Ark.) 51
Grand View (Iowa) 71, Rochester (Mich.) 65
Bryan (Tenn.) 67, Webber International (Fla.) 64
Montana Western 81, Benedictine-Mesa (Ariz.) 36
Northwestern (Iowa) 82, College of the Ozarks (Mo.) 69
Providence (Mont.) 83, Cumberlands (Ky.) 72
Xavier (La.) 58, Benedictine (Kan.) 45
Olivet Nazarene (Ill.) 110, Union (Ky.) 73
Shawnee State (Ohio) 85, WVU Tech (W.Va.) 64
Lewis-Clark State (Idaho) 73, William Jessup (Calif.) 44
Columbia (Mo.) 84, Mid-America Christian (Okla.) 83
Vanguard (Calif.) 67, Bethel (Kan.) 50
Second Round |
---|
Friday, March 13 |
Wayland Baptist vs. Mount Vernon Nazarene (Ohio), 6:30 p.m.
Lyon (Ark.) 60, Lindsey Wilson (Ky.) 57
Thomas More (Ky.) vs. Olivet Nazarene (Ill.), 7:30 p.m.
Indiana Wesleyan 80, Indiana Tech 63
St. Francis (Ill.) vs. Shawnee State (Ohio), 8 p.m.
Marian (Ind.) vs. Grand View (Iowa), 5:30 p.m.
Southeastern (FLa) vs. Xavier (La.), 7:30 p.m.
Campbellsville (Ky.)vs. Bryan (Tenn.), 5 p.m.
Carrol (Mont.) vs. Lewis-Clark State (Idaho), 5 p.m.
Westmont (Calif.) vs. Montana Western, 3 p.m.
Clarke (Iowa) 95, Northwestern (Iowa) 78
Dakota St. vs. Providence (Mont.), 6 p.m.
Sterling (Kan.) vs. Columbia (Mo.), 9 p.m.
Concordia (Neb.)vs. Loyola (La.), 2 p.m.
MidAmerica Nazarene (Kan.) vs. Vanguard (Calif.), 9 p.m.
Morningside (Iowa) 90, Saint Xavier (Ill.) 70
At Toyota Events Center |
---|
Sioux City, Iowa |
Round of 16 |
Thursday, March 18 |
TBD
Friday, March 19 |
---|
TBD
Quarterfinals |
---|
Saturday, March 23 |
TBD
Semifinals |
---|
Monday, March 22 |
TBD, 7 p.m.
TBD, 9 p.m.
Championship |
---|
Tuesday, March 23 |
Semifinal winners, 8 p.m.
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.