(Home teams listed first) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
All Time EDT | |||||||
x-advanced to next round | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
x-Lyon | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 | 4 | 15 |
Rangers (Scotland) | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 4 | 7 |
Sparta Prague | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 9 | 4 |
Brondby (Denmark) | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 9 | 2 |
Thursday, Sept. 16 |
Rangers (Scotland) 0, Lyon (France) 2
Brondby (Denmark) 0, Sparta Prague (Czechoslovakia)
Thursday, Sept. 30 |
---|
Lyon (France) 3, Brondby (Denmark) 0
Sparta Prague (Czechoslovakia) 1, Rangers (Scotland) 0
Thursday, Oct. 21 |
---|
Sparta Prague (Czechoslovakia) 3, Lyon (France) 4
Rangers (Scotland) 2, Brondby (Denmark) 0
Thursday, Nov. 4 |
---|
Lyon (France) 3, Sparta Prague (Czechoslovakia) 0
Brondby (Denmark) 1, Rangers (Scotland) 1
Thursday, Nov. 25 |
---|
Lyon (France) 3, Brondby (Denmark) 1
Rangers (Scotland) 2 vs. Sparta Prague (Czechoslovakia) 0
Thursday, Dec. 9 |
---|
Lyon (France) vs. Rangers (Scotland), 12:45 p.m.
Sparta Prague (Czechoslovakia) vs. Brondby (Denmark), 12:45 p.m.
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
x-Monaco | 5 | 3 | 2 | 0 | 6 | 3 | 11 |
PSV Eindhoven | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 4 | 8 |
Real Sociedad | 5 | 1 | 3 | 1 | 6 | 6 | 6 |
Sturm Graz | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 | 9 | 1 |
Thursday, Sept. 16 |
Monaco 1, Sturm Graz (Austria) 0
PSV Eindhoven (Netherlands) 2, Real Sociedad (Spain) 2
Thursday, Sept. 30 |
---|
Real Sociedad (Spain) 1, Monaco 1
Sturm Graz (Austria) 1, PSV Eindhoven (Netherlands) 4
Thursday, Oct. 21 |
---|
PSV Eindhoven (Netherlands) 1, Monaco 2
Sturm Graz (Austria) 0, Real Sociedad (Spain) 1
Thursday, Nov. 4 |
---|
Monaco 0, PSV Eindhoven (Netherlands) 0
Real Sociedad (Spain) 1, Sturm Graz (Austria) 1
Thursday, Nov. 25 |
---|
Monaco 2, Real Sociedad (Spain) 1
PSV Eindhoven (Netherlands) 2, Sturm Graz (Austria) 0
Thursday, Dec. 9 |
---|
Sturm Graz (Austria) vs. Monaco, 12:45 p.m.
Real Sociedad (Spain) vs. PSV Eindhoven (Netherlands), 12:45 p.m.
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Leicester | 5 | 2 | 2 | 1 | 10 | 8 | 8 |
Spartak Moscow | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 9 | 7 |
Napoli | 5 | 2 | 1 | 2 | 12 | 8 | 7 |
Legia Warsaw | 5 | 2 | 0 | 3 | 4 | 10 | 6 |
Wednesday, Sept. 15 |
Spartak Moscow (Russia) 0, Legia Warsaw (Poland) 1
Thursday, Sept. 16 |
---|
Leicester (England) 2, Napoli (Italy) 2
Thursday, Sept. 30 |
---|
Legia Warsaw (Poland) 1, Leicester (England) 0
Napoli (Italy) 2, Spartak Moscow (Russia) 3
Wednesday, Oct. 20 |
---|
Spartak Moscow (Russia) 3, Leicester (England) 4
Thursday, Oct. 21 |
---|
Napoli (Italy) 3, Legia Warsaw (Poland) 0
Thursday, Nov. 4 |
---|
Legia Warsaw (Poland) 1, Napoli (Italy) 4
Leicester (England) 1, Spartak Moscow (Russia) 1
Wednesday, Nov. 24 |
---|
Spartak Moscow (Russia) 2, Napoli (Italy) 1
Thursday, Nov. 25 |
---|
Leicester (England) 3, Legia Warsaw (Poland) 1
Thursday, Dec. 9 |
---|
Napoli (Italy) vs. Leicester (England), 12:45 p.m.
Legia Warsaw (Poland) vs. Spartak Moscow (Russia), 12:45p.m.
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
x-Eintracht Frankfurt | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 5 | 11 |
Olympiakos | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 | 6 | 9 |
Fenerbahce | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 7 | 5 |
Antwerp | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 | 10 | 2 |
Thursday, Sept. 16 |
Olympiakos (Greece) 2, Antwerp (Belgium) 1
Eintracht Frankfurt (Germany) 1, Fenerbahce (Turkey) 1
Thursday, Sept. 30 |
---|
Antwerp (Belgium) 0, Eintracht Frankfurt (Germany) 1
Fenerbahce (Turkey) 0, Olympiakos (Greece) 3
Thursday, Oct. 21 |
---|
Fenerbahce (Turkey) 2, Antwerp (Belgium) 2
Eintracht Frankfurt (Germany) 3, Olympiakos (Greece) 1
Thursday, Nov. 4 |
---|
Olympiakos (Greece) 1, Eintracht Frankfurt (Germany) 2
Antwerp (Belgium) 0, Fenerbahce (Turkey) 3
Thursday, Nov. 25 |
---|
Eintracht Frankfurt (Germany) 2, Antwerp (Belgium) 2
Olympiakos (Greece) 1, Fenerbahce (Turkey) 0
Thursday, Dec. 9 |
---|
Fenerbahce (Turkey) vs. Eintracht Frankfurt (Germany), 12:45 p.m.
Antwerp (Belgium) vs. Olympiakos (Greece), 12:45 p.m.
GROUP E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
x-Galatasaray | 5 | 3 | 2 | 0 | 7 | 3 | 11 |
Lazio | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 | 3 | 8 |
Marseille | 5 | 0 | 4 | 1 | 5 | 7 | 4 |
Locomotiv Moscow | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 8 | 2 |
Thursday, Sept. 16 |
Galatasaray (Turkey) 1, Lazio (Italy) 0
Locomotiv Moscow (Russia) 1, Marseille (France) 1
Thursday, Sept. 30 |
---|
Marseille (France) 0, Galatasaray (Turkey) 0
Lazio (Italy) 2, Locomotiv Moscow (Russia) 0
Thursday, Oct. 21 |
---|
Lazio (Italy) 0, Marseille (France) 0
Locomotiv Moscow (Russia) 0, Galatasaray (Turkey) 1
Thursday, Nov. 4 |
---|
Galatasaray (Turkey) 1, Locomotiv Moscow (Russia) 1
Marseille (France) 2, Lazio (Italy) 2
Thursday, Nov. 25 |
---|
Galatasaray (Turkey) 4, Marseille (France) 2
Lazio (Italy) 3, Locomotiv Moscow (Russia) 0
Thursday, Dec. 9 |
---|
Lazio (Italy) vs. Galatasaray (Turkey), 3 p.m.
Marseille (France) vs. Locomotiv Moscow (Russia), 3 p.m.
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Red Star | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 3 | 10 |
x-Braga | 5 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | 9 |
Midtjylland | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 | 7 | 8 |
Ludogorets | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 8 | 1 |
Thursday, Sept. 16 |
Red Star (Serbia) 3, Braga (Portugal) 1
Midtjylland (Denmark) 1, Ludogorets (Bulgaria) 1
Thursday, Sept. 30 |
---|
Ludogorets (Bulgaria) 0, Red Star (Serbia) 1
Braga (Portugal) 3, Midtjylland (Denmark) 1
Thursday, Oct. 21 |
---|
Ludogorets (Bulgaria) 0, Braga (Portugal) 1
Midtjylland (Denmark) 1, Red Star (Serbia) 1
Thursday, Nov. 4 |
---|
Red Star (Serbia) 0, Midtjylland (Denmark) 1
Braga (Portugal) 4, Ludogorets (Bulgaria) 2
Thursday, Nov. 25 |
---|
Red Star (Serbia) 1,Ludogorets (Bulgaria) 0
Midtjylland (Denmark) 3, Braga (Portugal) 2
Thursday, Dec. 9 |
---|
Braga (Portugal) vs. Red Star (Serbia), 3 p.m.
Ludogorets (Bulgaria) vs. Midtjylland (Denmark), 3 p.m.
GROUP G | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
x-Bayern Leverkusen | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 4 | 13 |
Real Betis | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 9 | 10 |
Celtic | 5 | 2 | 0 | 3 | 10 | 13 | 6 |
Ferencvaros | 5 | 0 | 0 | 5 | 4 | 12 | 0 |
Thursday, Sept. 16 |
Bayern Leverkusen (Germany) 2, Ferencvaros (Hungary) 1
Real Betis (Spain) 4, Celtic (Scotland) 3
Thursday, Sept. 30 |
---|
Ferencvaros (Hungary) 1, Real Betis (Spain) 3
Celtic (Scotland) 0, Bayern Leverkusen (Germany) 4
Tuesday, Oct. 19 |
---|
Celtic (Scotland) 2, Ferencvaros (Hungary) 0
Thursday, Oct. 21 |
---|
Real Betis (Spain) 1, Bayern Leverkusen (Germany) 1
Thursday, Nov. 4 |
---|
Bayern Leverkusen (Germany) 4, Real Betis (Spain) 0
Ferencvaros (Hungary) 2, Celtic (Scotland) 3
Thursday, Nov. 25 |
---|
Real Betis (Spain) 2, Ferencvaros (Hungary) 0
Bayern Leverkusen (Germany) 3, vs. Celtic (Scotland) 2
Thursday, Dec. 9 |
---|
Celtic (Scotland) vs. Real Betis (Spain), 3 p.m.
Ferencvaros (Hungary) vs. Bayern Leverkusen (Germany), 3 p.m.
GROUP H | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
x-West Ham | 5 | 4 | 1 | 0 | 11 | 2 | 13 |
Dinamo Zagreb | 4 | 2 | 1 | 2 | 8 | 6 | 7 |
Genk | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 | 8 | 5 |
Rapid Vienna | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 9 | 3 |
Thursday, Sept. 16 |
Rapid Vienna (Austria) 0, Genk (Belgium) 1
Dinamo Zagreb (Croatia) 0, West Ham (England) 2
Thursday, Sept. 30 |
---|
West Ham (England) 2, Rapid Vienna (Austria) 0
Genk (Belgium) 0, Dinamo Zagreb (Croatia) 4
Thursday, Oct. 21 |
---|
Rapid Vienna (Austria) 2, Dinamo Zagreb (Croatia) 1
West Ham (England) 3, Genk (Belgium) 0
Thursday, Nov. 4 |
---|
Genk (Belgium) 2, West Ham (England) 2
Dinamo Zagreb (Croatia) 3, Rapid Vienna (Austria) 1
Thursday, Nov. 25 |
---|
West Ham (England) 2, Rapid Vienna (Austria) 0
Dinamo Zagreb (Croatia) 1, Genk (Belgium) 1
Thursday, Dec. 9 |
---|
West Ham (England) vs. Dinamo Zagreb (Croatia), 3 p.m.
Genk (Belgium) vs. Rapid Vienna (Austria), 3 p.m.
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.