All Times TBA |
---|
Top two nations in each group advance |
QUALIFYING |
FIRST ROUND |
Friday, July 2 |
At Fort Lauderdale, Fla. |
Haiti 6, St. Vincent and the Grenadines 1
Bermuda 8, Barbados 1
Trinidad and Tobago 6, Monserrat 1
Saturday, July 3 |
---|
At Fort Lauderdale, Fla. |
Guadeloupe 2, Bahamas 0
French Guiana 3, Cuba 0, forfeit
Guatemala 4, Guyana 0
SECOND ROUND |
---|
Tuesday, July 6 |
At Fort Lauderdale, Fla. |
Qualifier 9 —Trinidad and Tobago 1, French Guiana 1, Trinidad and Tobago advanced 8-7 on penalty kicks
Qualifier 7 — Haiti 4, Bermuda 1
Qualifier 8 — Guatemala 1, Guadeloupe 1, Guadeloupe advanced 10-9 on penalty kicks
___
FIRST ROUND | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
a-Mexico | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 7 |
a-El Salvador | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 1 | 6 |
Trinidad and Tobago | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 |
Guatemala | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | 1 |
Saturday, July 10 | |||||||
At Arlington, Texas |
Mexico 0, Trinidad and Tobago 0
Sunday, July 11 |
---|
At Frisco, Texas |
El Salvador 2, Guatemala 0
Wednesday, July 14 |
---|
At Frisco, Texas |
El Salvador 2, Trinidad and Tobago 0
At Dallas |
---|
Mexico 3, Guatemala 0
Sunday, July 18 |
---|
At Dallas |
Mexico 1, El Salvador 0
At Frisco, Texas |
---|
Guatemala 1, Trinidad and Tobago 1
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
a-United States | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 1 | 9 |
a-Canada | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | 6 |
Haiti | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | 3 |
Martinique | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 12 | 0 |
Sunday, July 11 | |||||||
At Kansas City, Kan. |
Canada 4, Martinique 1
United States 1, Haiti 0
Thursday, July 15 |
---|
At Kansas City, Kan. |
Canada 4, Haiti 1
United States 6, Martinique 1
Sunday, July 18 |
---|
At Frisco, Texas |
Haiti 2, Martinique 1
At Kansas City, Kan. |
---|
United States 1, Canada 0
___
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
a-Costa Rica | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 2 | 9 |
a-Jamaica | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | 6 |
Suriname | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | 3 |
Guadeloupe | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 7 | 0 |
Monday, July 12 | |||||||
At Orlando, Fla. |
Jamaica 2, Suriname 0
Costa Rica 3, Guadeloupe 1
Friday, July 16 |
---|
At Orlando, Fla. |
Jamaica 2, Guadeloupe 1
Costa Rica 2, Suriname 1
Tuesday, July 20 |
---|
At Orlando, Fla. |
Costa Rica 1, Jamaica 0
At Houston |
---|
Suriname 2, Guadeloupe 1
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
a-Qatar | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 3 | 7 |
a-Honduras | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | 6 |
Panama | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 7 | 4 |
Grenada | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | 0 |
Tuesday, July 13 | |||||||
At Houston |
Qatar 3, Panama 3
Honduras 4, Grenada 0
Saturday, July 17 |
---|
At Houston |
Qatar 4, Grenada 0
Honduras 3, Panama 2
Tuesday, July 20 |
---|
At Orlando, Fla. |
Panama 3, Grenada 1
At Houston |
---|
Qatar 2, Honduras 0
QUARTERFINALS |
---|
Saturday, July 24 |
At Glendale, Ariz. |
Qatar 3, El Salvador 2
Mexico 3, Honduras 0
Sunday, July 25 |
---|
At Arlington, Texas |
Costa Rica vs. Canada, 7 p.m.
United States vs. Jamaica, 9:30 p.m.
SEMIFINALS |
---|
Thursday, July 29 |
At Austin, Texas |
At Houston |
Sites to be determined after Quarterfinals |
Qatar vs. B1-C2 winner, 7:30 p.m. or 10 p.m.
Mexico vs. C1-B2 winner, 7:30 p.m. or 10 p.m.
CHAMPIONSHIP |
---|
Sunday, Aug. 1 |
At Las Vegas |
Semifinal winners, 8:30 p.m.
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.