(Home teams listed first) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
All Time EDT | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Lyon | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6 |
Sparta Prague | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 |
Brondby (Denmark) | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 |
Rangers (Scotland) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 |
Thursday, Sept. 16 |
Rangers (Scotland) 0, Lyon (France) 2
Brondby (Denmark) 0, Sparta Prague (Czechoslovakia)
Thursday, Sept. 30 |
---|
Lyon (France) 3, Brondby (Denmark) 0
Sparta Prague (Czechoslovakia) 1, Rangers (Scotland) 0
Thursday, Oct. 21 |
---|
Sparta Prague (Czechoslovakia) vs. Lyon (France), 3 p.m.
Rangers (Scotland) vs. Brondby (Denmark), 3 p.m.
Thursday, Nov. 4 |
---|
Lyon (France) vs. Sparta Prague (Czechoslovakia), 1:45 p.m.
Brondby (Denmark) vs. Rangers (Scotland), 1:45 p.m.
Thursday, Nov. 25 |
---|
Brondby (Denmark) vs. Lyon (France), 3 p.m.
Rangers (Scotland) vs. Sparta Prague (Czechoslovakia), 3 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
Lyon (France) vs. Rangers (Scotland), 12:45 p.m.
Sparta Prague (Czechoslovakia) vs. Brondby (Denmark), 12:45 p.m.
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
PSV Eindhoven | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | 3 | 4 |
Monaco | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 4 |
Real Sociedad | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | 2 |
Sturm Graz | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | 0 |
Thursday, Sept. 16 |
Monaco 1, Sturm Graz (Austria) 0
PSV Eindhoven (Netherlands) 2, Real Sociedad (Spain) 2
Thursday, Sept. 30 |
---|
Real Sociedad (Spain) 1, Monaco 1
Sturm Graz (Austria) 1, PSV Eindhoven (Netherlands) 4
Thursday, Oct. 21 |
---|
PSV Eindhoven (Netherlands) vs. Monaco, 3 p.m.
Sturm Graz (Austria) vs. Real Sociedad (Spain), 3 p.m.
Thursday, Nov. 4 |
---|
Monaco vs. PSV Eindhoven (Netherlands), 1:45 p.m.
Real Sociedad (Spain) vs. Sturm Graz (Austria), 1:45 p.m.
Thursday, Nov. 25 |
---|
Monaco vs. Real Sociedad (Spain), 3 p.m.
PSV Eindhoven (Netherlands) vs. Sturm Graz (Austria), 3 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
Sturm Graz (Austria) vs. Monaco, 12:45 p.m.
Real Sociedad (Spain) vs. PSV Eindhoven (Netherlands), 12:45 p.m.
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Legia Warsaw | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Leicester | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 4 |
Spartak Moscow | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 7 | 3 |
Napoli | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 | 5 | 1 |
Wednesday, Sept. 15 |
Spartak Moscow (Russia) 0, Legia Warsaw (Poland) 1
Thursday, Sept. 16 |
---|
Leicester (England) 2, Napoli (Italy) 2
Thursday, Sept. 30 |
---|
Legia Warsaw (Poland) 1, Leicester (England) 0
Napoli (Italy) 2, Spartak Moscow (Russia) 3
Wednesday, Oct. 20 |
---|
Spartak Moscow (Russia) 3, Leicester (England) 4
Thursday, Oct. 21 |
---|
Napoli (Italy) vs. Legia Warsaw (Poland), 3 p.m.
Thursday, Nov. 4 |
---|
Legia Warsaw (Poland) vs. Napoli (Italy), 1:45 p.m.
Leicester (England) vs. Spartak Moscow (Russia), 4 p.m.
Wednesday, Nov. 24 |
---|
Spartak Moscow (Russia) vs. Napoli (Italy), 10:30 a.m. Thursday, Nov. 25
Leicester (England) vs. Legia Warsaw (Poland), 3 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
Napoli (Italy) vs. Leicester (England), 12:45 p.m.
Legia Warsaw (Poland) vs. Spartak Moscow (Russia), 12:45p.m.
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Olympiakos | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | 6 |
Eintracht Frankfurt | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 4 |
Fenerbahce | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | 2 |
Antwerp | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | 1 |
Thursday, Sept. 16 |
Olympiakos (Greece) 2, Antwerp (Belgium) 1
Eintracht Frankfurt (Germany) 1, Fenerbahce (Turkey) 1
Thursday, Sept. 30 |
---|
Antwerp (Belgium) 0, Eintracht Frankfurt (Germany) 1
Fenerbahce (Turkey) 0, Olympiakos (Greece) 3
Thursday, Oct. 21 |
---|
Fenerbahce (Turkey) 2, Antwerp (Belgium) 2
Eintracht Frankfurt (Germany) vs. Olympiakos (Greece), 3 p.m.
Thursday, Nov. 4 |
---|
Olympiakos (Greece) vs. Eintracht Frankfurt (Germany), 1:45 p.m.
Antwerp (Belgium) vs. Fenerbahce (Turkey), 4 p.m.
Thursday, Nov. 25 |
---|
Eintracht Frankfurt (Germany) vs. Antwerp (Belgium), 3 p.m.
Olympiakos (Greece) vs. Fenerbahce (Turkey), 3 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
Fenerbahce (Turkey) vs. Eintracht Frankfurt (Germany), 12:45 p.m.
Antwerp (Belgium) vs. Olympiakos (Greece), 12:45 p.m.
GROUP E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Galatasaray | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 |
Lazio | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 4 |
Marseille | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 3 |
Locomotiv Moscow | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 |
Thursday, Sept. 16 |
Galatasaray (Turkey) 1, Lazio (Italy) 0
Locomotiv Moscow (Russia) 1, Marseille (France) 1
Thursday, Sept. 30 |
---|
Marseille (France) 0, Galatasaray (Turkey) 0
Lazio (Italy) 2, Locomotiv Moscow (Russia) 0
Thursday, Oct. 21 |
---|
Lazio (Italy) 0, Marseille (France) 0
Locomotiv Moscow (Russia) vs. Galatasaray (Turkey), 3 p.m.
Thursday, Nov. 4 |
---|
Galatasaray (Turkey) vs. Locomotiv Moscow (Russia), 1:45 p.m.
Marseille (France) vs. Lazio (Italy), 4 p.m.
Thursday, Nov. 25 |
---|
Galatasaray (Turkey) vs. Marseille (France), 12:45 p.m.
Locomotiv Moscow (Russia) vs. Lazio (Italy), 12:45 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
Lazio (Italy) vs. Galatasaray (Turkey), 3 p.m.
Marseille (France) vs. Locomotiv Moscow (Russia), 3 p.m.
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Red Star | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | 7 |
Braga | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | 6 |
Midtjylland | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | 2 |
Ludogorets | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 |
Thursday, Sept. 16 |
Red Star (Serbia) 3, Braga (Portugal) 1
Midtjylland (Denmark) 1, Ludogorets (Bulgaria) 1
Thursday, Sept. 30 |
---|
Ludogorets (Bulgaria) 0, Red Star (Serbia) 1
Braga (Portugal) 3, Midtjylland (Denmark) 1
Thursday, Oct. 21 |
---|
Ludogorets (Bulgaria) 0, Braga (Portugal) 1
Midtjylland (Denmark) 1, Red Star (Serbia) 1
Thursday, Nov. 4 |
---|
Red Star (Serbia) vs. Midtjylland (Denmark), 4 p.m.
Braga (Portugal) vs. Ludogorets (Bulgaria), 4 p.m.
Thursday, Nov. 25 |
---|
Red Star (Serbia) vs. Ludogorets (Bulgaria), 12:45 p.m.
Midtjylland (Denmark) vs. Braga (Portugal), 12:45 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
Braga (Portugal) vs. Red Star (Serbia), 3 p.m.
Ludogorets (Bulgaria) vs. Midtjylland (Denmark), 3 p.m.
GROUP G | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Bayern Leverkusen | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | 7 |
Real Betis | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 5 | 7 |
Celtic | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | 3 |
Ferencvaros | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | 0 |
Thursday, Sept. 16 |
Bayern Leverkusen (Germany) 2, Ferencvaros (Hungary) 1
Real Betis (Spain) 4, Celtic (Scotland) 3
Thursday, Sept. 30 |
---|
Ferencvaros (Hungary) 1, Real Betis (Spain) 3
Celtic (Scotland) 0, Bayern Leverkusen (Germany) 4
Tuesday, Oct. 19 |
---|
Celtic (Scotland) 2, Ferencvaros (Hungary) 0
Thursday, Oct. 21 |
---|
Real Betis (Spain) 1, Bayern Leverkusen (Germany) 1
Thursday, Nov. 4 |
---|
Bayern Leverkusen (Germany) vs. Real Betis (Spain), 4 p.m.
Ferencvaros (Hungary) vs. Celtic (Scotland), 4 p.m.
Thursday, Nov. 25 |
---|
Real Betis (Spain) vs. Ferencvaros (Hungary), 12:45 p.m.
Bayern Leverkusen (Germany) vs. Celtic (Scotland), 12:45 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
Celtic (Scotland) vs. Real Betis (Spain), 3 p.m.
Ferencvaros (Hungary) vs. Bayern Leverkusen (Germany), 3 p.m.
GROUP H | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
West Ham | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6 |
Dinamo Zagreb | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 3 |
Rapid Vienna | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | 3 |
Genk | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | 3 |
Thursday, Sept. 16 |
Rapid Vienna (Austria) 0, Genk (Belgium) 1
Dinamo Zagreb (Croatia) 0, West Ham (England) 2
Thursday, Sept. 30 |
---|
West Ham (England) 2, Rapid Vienna (Austria) 0
Genk (Belgium) 0, Dinamo Zagreb (Croatia) 4
Thursday, Oct. 21 |
---|
Rapid Vienna (Austria) 2, Dinamo Zagreb (Croatia) 1
West Ham (England) vs. Genk (Belgium), 3 p.m.
Thursday, Nov. 4 |
---|
Genk (Belgium) vs. West Ham (England), 1:45 p.m.
Dinamo Zagreb (Croatia) vs. Rapid Vienna (Austria), 4 p.m.
Thursday, Nov. 25 |
---|
Rapid Vienna (Austria) vs. West Ham (England), 12:45 p.m.
Dinamo Zagreb (Croatia) vs. Genk (Belgium), 12:45 p.m.
Thursday, Dec. 9 |
---|
West Ham (England) vs. Dinamo Zagreb (Croatia), 3 p.m.
Genk (Belgium) vs. Rapid Vienna (Austria), 3 p.m.
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.