All Times EDT |
---|
FORT WORTH REGIONAL |
At Wilkerson-Greines Activity Center |
Fort Worth, Texas |
First Round |
Friday, March 19 |
Rice 48, Arizona St. 36
Missouri (9-11) vs. Fresno St. (16-10), 3 p.m.
Houston (16-7) vs. San Francisco (15-10), 6 p.m.
New Mexico (15-4) vs. Cal Baptist (24-0), 9 p.m.
Second Round |
---|
Saturday, March 20 |
Missouri-Fresno St. winner vs. Rice, 6 p.m.
New Mexico-Cal Baptist winner vs. Houston-San Francisco winner, 9 p.m.
Regional Championship |
---|
Monday, March 22 |
New Mexico-Cal Baptist_Houston-San Francisco winner vs. Missouri-Fresno St._Rice winner, 8 p.m.
Consolation |
---|
Saturday, March 20 |
Missouri-Fresno St. loser vs. Arizona St. loser, Noon
New Mexico-Cal Baptist loser vs. Houston-San Francisco loser, 3 p.m.
Consolation Championship |
---|
Monday, March 22 |
Consolation winners, 5 p.m.
CHARLOTTE REGIONAL |
---|
At Bojangles’ Coliseum |
Charlotte, N.C. |
First Round |
Friday, March 19 |
Delaware 77, Fordham 49
Clemson (11-13) vs. Ohio (14-8), 2 p.m.
Florida (11-13) vs. Charlotte (10-10), 5 p.m.
Villanova (15-6) vs. UMass (14-7), 8 p.m.
Second Round |
---|
Saturday, March 20 |
Clemson-Ohio winner vs. Delaware, 5 p.m.
Villanova-UMass winner vs. Florida-Charlotte winner, 8 p.m.
Regional Championship |
---|
Monday, March 22 |
Villanova-UMass_Florida-Charlotte winner vs. Clemson-Ohio-Delaware winner, 7 p.m.
Consolation |
---|
Saturday, March 20 |
Clemson-Ohio loser vs. Delaware, 11 a.m.
Villanova-UMass loser vs. Florida-Charlotte loser, 2 p.m.
Consolation Championship |
---|
Monday, March 22 |
Consolation winners, 4 p.m.
MEMPHIS REGIONAL |
---|
At My Town Movers Fieldhouse |
Collierville, Tenn. |
First Round |
Friday, March 19 |
Nebraska 72, UT Martin 46
Colorado (10-10) vs. Louisiana-Lafayette (16-6), 3 p.m.
Mississippi (11-11) vs. Samford (14-9), 6 p.m.
Tulane (17-8) vs. Illinois St. (15-7), 9 p.m.
Second Round |
---|
Saturday, March 20 |
Colorado-Louisiana-Lafayette winner vs. Nebraska, 6 p.m.
Tulane-Illinois St. winner vs. Mississippi-Samford winner, 9 p.m.
Regional Championship |
---|
Monday, March 22 |
Tulane-Illinois St._Mississippi-Samford winner vs. Colorado-Louisiana-Lafayette_Nebraska winner, 8 p.m.
Consolation |
---|
Saturday, March 20 |
Colorado-Louisiana-Lafayette loser vs. UT Martin, Noon
Tulane-Illinois St. loser vs. Mississippi-Samford loser, 3 p.m.
Consolation Championship |
---|
Monday, March 22 |
Consolation winners, 5 p.m.
ROCKFORD REGIONAL |
---|
At UW Health Sports Factory |
Rockford, Ill. |
First Round |
Friday, March 19 |
N. Iowa 70, Dayton 56
Bowling Green (20-6) vs. Creighton (9-11), 3 p.m.
DePaul (14-8) vs. Saint Louis (12-4), 6 p.m.
Drake (16-11) vs. Milwaukee (19-7), 9 p.m.
Second Round |
---|
Saturday, March 20 |
Bowling Green-Creighton winner vs. N. Iowa, 6 p.m.
Drake-Milwaukee winner vs. DePaul-Saint Louis winner, 9 p.m.
Regional Championship |
---|
Monday, March 22 |
Drake-Milwaukee_DePaul-Saint Louis winner vs. Bowling Green-Creighton_N. Iowa winner, 8 p.m.
Consolation |
---|
Saturday, March 20 |
Bowling Green-Creighton loser vs. Dayton, Noon
Drake-Milwaukee loser vs. DePaul-Saint Louis loser, 3 p.m.
Consolation Championship |
---|
Monday, March 22 |
Consolation winners, 5 p.m.
Semifinals |
---|
At My Town Movers Fieldhouse |
Collierville, Tenn. |
Friday, March 26 |
Fort Worth Regional winner vs. Charlotte Regional winner, 5 p.m.
Memphis Regional winner vs. Rockford Regional winner, 8 p.m.
Championship |
---|
Sunday, March 28 |
Semifinal winners, 2 p.m.
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.