MLS is Back Tournament Schedule

All Times EST
All matches played at ESPN Wide World of Sports Complex
Group Stage
Wednesday, July 8

Orlando City vs. Inter Miami CF, 8 p.m.

Nashville SC vs. Chicago Fire, 10:30 p.m.

Thursday, July 9

York City FC vs. Philadelphia Union, 9 a.m.

Montreal vs. New England, 8 p.m.

FC Dallas vs. Vancouver, 10:30 p.m.

Friday, July 10

Toronto FC vs. D.C. United, 8 p.m.

Seattle vs. San Jose, 10:30 p.m.

Saturday, July 11

Atlanta vs. New York, 8 p.m.

Cincinnati vs. Columbus, 10:30 p.m.

Sunday, July 12

Sporting Kansas City vs. Minnesota United, 8 p.m.

Real Salt Lake vs. Colorado, 10:30 p.m.

Monday, July 13

Los Angeles FC vs. Houston, 8 p.m.

LA Galaxy vs. Portland, 10:30 p.m.

Tuesday, July 14

Inter Miami CF vs. Chcago, 9 a.m.

Philadelphia vs. Nashville SC, 8 p.m.

Orlando City vs. New York City FC, 10:30 p.m.

Wednesday, July 15

Seattle vs. FC Dallas, 9 a.m.

Montreal vs. Toronto FC, 8 p.m.

Vancouver vs. San Jose, 10:30 p.m.

Thursday, July 16

Atlanta vs. Cincinnati, 9 a.m.

D.C. United vs. New England, 8 p.m.

Columbus vs. New York, 10:30 p.m.

Friday, July 17

Sporting Kansas City vs. Colorado, 8 p.m.

Real Salt Lake vs. Minnesota United, 10:30 p.m.

Saturday, July 18

Portland vs. Houston, 8 p.m.

Los Angeles FC vs. LA Galaxy, 10:30 p.m.

Sunday, July 19

New York FC vs. Chicago, 8 p.m.

Philadelphia vs. Inter Miami CF, 10:30 p.m.

Monday, July, 20

Orlando City vs. Nashville SC, 9 a.m.

FC Dallas vs. San Jose, 8 p.m.

Seattle vs. Vancouver, 10:30 p.m.

Tuesday, July 21

Toronto FC vs. New England, 9 a.m.

Atlanta vs. Columbus, 8 p.m.

Montreal vs. D.C. United, 10:30 p.m.

Wednesday, July 22

Real Salt Lake vs. Sporting Kansas City, 9 a.m.

Cincinnati vs. New York, 8 p.m.

Colorado vs. Minnesota United, 10:30 p.m.

Thursday, July 23

LA Galaxy vs. Houston, 8 p.m.

Los Angeles FC vs. Portland, 10:30 p.m.

Knockout Stage
Saturday, July 25

Group A Winner vs. Third Place Group B/C/D/E, 8 p.m.

Group A Second Place vs. Group C Second Place, 10:30 p.m.

Sunday, July 26

Group B Winner vs. Third Place Group A, 8:30 p.m.

Group D Winner vs. Third Place Group B/C/E/F, 10 p.m.

Monday, July 27

Group C Winner vs. TBD, 8:30 p.m.

Group B Second Place vs. Group F Second Place, 11 p.m.

Tuesday, July 28

Group E Winner vs. Group D Second Place, 8 p.m.

Group F Winner vs. Group E Second Place, 10:30 p.m.

Quarterfinals
Thursday, July 30

TBD vs. TBD, 8 p.m.

Friday, July 31

TBD vs. TBD, 7:30 p.m.

Saturday, Aug. 1

TBD vs. TBD, 8 p.m.

TBD vs. TBD, 10:30 p.m.

Semifinals
Wednesday, Aug. 5

TBD vs. TBD, 8 p.m.

Thursday, Aug. 6

TBD vs. TBD

Final
Tuesday, Aug. 11

TBD vs. TBD, 8 p.m.

Copyright © 2020 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.

More from WTOP

Log in to your WTOP account for notifications and alerts customized for you.

Sign up