(All times Eastern) |
---|
Schedule subject to change and/or blackouts |
Saturday, October 8 |
AUTO RACING |
12:30 p.m. |
USA — NASCAR Cup Series: Qualifying, Playoffs – Round of 12, Charlotte Motor Speedway Road Course, Concord, N.C.
3:30 p.m. |
---|
NBC — NASCAR Xfinity Series: The Drive for the Cure 250, Playoffs – Round of 12, Charlotte Motor Speedway Road Course, Concord, N.C.
12:55 a.m. (Sunday) |
---|
ESPN2 — Formula 1: The Japanese Grand Prix, Suzuka International Racing Course, Suzuka, Japan
BOXING |
---|
10 p.m. |
SHO — Showtime Championship: Sebastian Fundora vs. Carlos Ocampo (Super-Welterweights), Carson, Calif.
COLLEGE FOOTBALL |
---|
12 p.m. |
ABC — Texas vs. Oklahoma, Dallas
ACCN — Louisville at Virginia
BTN — Purdue at Maryland
CBSSN — E. Michigan at W. Michigan
ESPN — Tennessee at LSU
ESPNU — Missouri at Florida
FOX — Michigan at Indiana
FS1 — TCU at Kansas
SECN — Arkansas at Mississippi St.
3:30 p.m. |
---|
ACCN — Virginia Tech at Pittsburgh
BTN — Wisconsin at Northwestern
CBS — Auburn at Georgia
CBSSN — Tulsa at Navy
ESPNU — East Carolina at Tulane
FOX — Utah at UCLA
FS1 — Texas Tech at Oklahoma St.
4 p.m. |
---|
ABC — Ohio St. at Michigan St.
ESPN2 — North Carolina at Miami
PAC-12N — Washington at Arizona St.
SECN — Mississippi at Vanderbilt
7 p.m. |
---|
CBSSN — Wyoming at New Mexico
FS1 — Air Force at Utah St.
NFLN — James Madison at Arkansas St.
7:30 p.m. |
---|
ABC — Clemson at Boston College
BTN — Iowa at Illinois
ESPNU — Kansas St. at Iowa St.
FOX — Washington St. at Southern Cal
NBC — Notre Dame vs. BYU, Las Vegas
PEACOCK — Notre Dame vs. BYU, Las Vegas
SECN — South Carolina at Kentucky
8 p.m. |
---|
ACCN — Florida St. at NC State
CBS — Texas A&M at Alabama
9 p.m. |
---|
PAC-12N — Oregon at Arizona
9:45 p.m. |
---|
FS1 — Fresno St. at Boise St.
10:30 p.m. |
---|
CBSSN — Hawaii at San Diego St.
11 p.m. |
---|
ESPN — Oregon St. at Stanford
ESPNU — Jackson St. at Alabama St. (Taped)
FISHING |
---|
8 a.m. |
FS1 — Bassmaster Opens: The 2022 St. Croix Bassmaster Southern Open at Lake Hartwell, Anderson, S.C.
GOLF |
---|
7:30 a.m. |
GOLF — DP World Tour: The Open de España, Third Round, Club de Campo Villa de Madrid, Madrid
11:30 a.m. |
---|
ESPNEWS — PGA Juniors: The Junior League Championship, Grayhawk GC, Scottsdale, Ariz.
2 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour Champions: The Constellation Furyk & Friends, Second Round, Timuquana Country Club, Jacksonville, Fla.
5 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour: The Shriners Hospitals For Children Open, Third Round, TPC Summerlin, Las Vegas
9 p.m. |
---|
GOLF — LPGA Tour: The Mediheal Championship, Third Round, The Saticoy Club, Somis, Calif. (Taped)
HORSE RACING |
---|
12:30 p.m. |
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
5 p.m. |
---|
CNBC — The Thoroughbred Club Stakes: From Caulfield Racecourse, Caulfield East, Australia
MLB BASEBALL |
---|
12 p.m. |
ESPN2 — A.L. Wild Card Series: Tampa Bay at Cleveland, Game 2
4 p.m. |
---|
ESPN — A.L. Wild Card Series: Seattle at Toronto, Game 2
7:30 p.m. |
---|
ESPN — N.L. Wild Card Series: San Diego at NY Mets, Game 2
8:30 p.m. |
---|
ESPN2 — N.L. Wild Card Series: Philadelphia at St. Louis, Game 2
NBA BASKETBALL |
---|
12 p.m. |
NBATV — Preseason: Atlanta vs. Milwaukee, Abu Dhabi, United Arab Emirates
NHL HOCKEY |
---|
2 p.m. |
NHLN — Global Series: Nashville vs. San Jose, Prague
6 p.m. |
---|
NHLN — Preseason: Dallas at Minnesota
SOCCER (MEN’S) |
---|
9 a.m. |
CBSSN — Serie A: Inter Milan at Sassuolo
10 a.m. |
---|
USA — Premier League: Brentford at Newcastle United
12:30 p.m. |
---|
NBC — Premier League: Tottenham Hotspur at Brighton & Hove Albion
6 p.m. |
---|
FS2 — CPL: Pacific FC at Cavalry FC
TENNIS |
---|
6 a.m. |
TENNIS — Tokyo-ATP, Nur-Sultan-ATP, Ostrava-WTA, Monastir-WTA Semifinals
3:30 a.m. (Sunday) |
---|
TENNIS — Tokyo-ATP Singles Final
6:30 a.m. (Sunday) |
---|
TENNIS — Nur-Sultan-ATP, Ostrava-WTA, Monastir-WTA Singles Finals —
Sunday, October 9 |
---|
AUTO RACING |
2 p.m. |
CBSSN — Intercontinental GT Challenge: Part 1, Indianapolis Motor Speedway, Indianapolis (Taped)
NBC — NASCAR Cup Series: The Bank of America ROVAL 400, Playoffs – Round of 12, Charlotte Motor Speedway Road Course, Concord, N.C.
8:30 p.m. |
---|
CBSSN — Intercontinental GT Challenge: Part 2, Indianapolis Motor Speedway, Indianapolis (Taped)
COLLEGE SOCCER (MEN’S) |
---|
3 p.m. |
PAC-12N — Stanford at Oregon St.
COLLEGE SOCCER (WOMEN’S) |
---|
12 p.m. |
ACCN — Boston College at Louisville
BTN — Michigan at Michigan St.
ESPNU — Florida St. at Notre Dame
2 p.m. |
---|
BTN — Iowa at Minnesota
ESPNU — Texas A&M at Mississippi
SECN — Florida at Missouri
3 p.m. |
---|
ESPN2 — Indiana at Rutgers
4 p.m. |
---|
SECN — Tennessee at Georgia
5 p.m. |
---|
PAC-12N — Arizona at UCLA
COLLEGE VOLLEYBALL (WOMEN’S) |
---|
12 p.m. |
SECN — South Carolina at Tennessee
2 p.m. |
---|
ACCN — Pittsburgh at Georgia Tech
4 p.m. |
---|
ACCN — Notre Dame at Boston College
6 p.m. |
---|
ACCN — NC State at Wake Forest
ESPNU — Stanford at Utah
7 p.m. |
---|
PAC-12N — Oregon at Washington
GOLF |
---|
7:30 a.m. |
GOLF — DP World Tour: The Open de España, Final Round, Club de Campo Villa de Madrid, Madrid
2 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour Champions: The Constellation Furyk & Friends, Final Round, Timuquana Country Club, Jacksonville, Fla.
4 p.m. |
---|
ESPNU — PGA Juniors: The Junior League Championship, Grayhawk GC, Scottsdale, Ariz.
5 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour: The Shriners Hospitals For Children Open, Final Round, TPC Summerlin, Las Vegas
9 p.m. |
---|
GOLF — LPGA Tour: The Mediheal Championship, Third Round, The Saticoy Club, Somis, Calif. (Taped)
HORSE RACING |
---|
12:30 p.m. |
FS1 — NYRA: America’s Day at the Races
2:30 p.m. |
---|
FS1 — NYRA: America’s Day at the Races
5 p.m. |
---|
CNBC — The Juddmonte Spinster Stakes: From Keeneland Race Course, Lexington, Ky.
MLB BASEBALL |
---|
2 p.m. |
ABC — A.L. Wild Card Series: Seattle at Toronto, Game 3 (If Necessary)
4 p.m. |
---|
ESPN — A.L. Wild Card Series: Tampa Bay at Cleveland, Game 3 (If Necessary)
7:30 p.m. |
---|
ESPN — N.L. Wild Card Series: San Diego at NY Mets, Game 3 (If Necessary)
8:30 p.m. |
---|
ESPN2 — N.L. Wild Card Series: Philadelphia at St. Louis, Game 3 (If Necessary)
NBA BASKETBALL |
---|
6 p.m. |
NBATV — Preseason: Atlanta at Milwaukee
8:30 p.m. |
---|
NBATV — Preseason: LA Lakers at Golden State
NFL FOOTBALL |
---|
9:30 a.m. |
NFLN — NY Giants vs. Green Bay, London
1 p.m. |
---|
CBS — Regional Coverage: Pittsburgh at Buffalo, LA Chargers at Cleveland, Miami at NY Jets, Tennessee at Washington, Houston at Jacksonville
FOX — Regional Coverage: Chicago at Minnesota, Detroit at New England, Seattle at New Orleans, Atlanta at Tampa Bay
4:05 p.m. |
---|
CBS — Regional Coverage: San Francisco at Carolina
4:25 p.m. |
---|
FOX — Regional Coverage: Dallas at LA Rams OR Philadelphia at Arizona
8:15 p.m. |
---|
NBC — Cincinnati at Baltimore
RODEO |
---|
3 p.m. |
CBS — Regional Coverage: PBR Team Series: The PBR Rattler Days, Game of the Week, Fort Worth, Texas
6 p.m. |
---|
CBSSN — PBR Team Series: The PBR Rattler Days, Day 3, Fort Worth, Texas
SOCCER (MEN’S) |
---|
9 a.m. |
CNBC — Premier League: Fulham at West Ham United
USA — Premier League: Leeds United at Crystal Palace
11:30 a.m. |
---|
USA — Premier League: Liverpool at Arsenal
2 p.m. |
---|
USA — Premier League: Manchester United at Everton
2:30 p.m. |
---|
FS1 — MLS: Columbus Crew at Orlando City SC
5 p.m. |
---|
ESPN2 — MLS: Salt Lake at Portland
TENNIS |
---|
3:30 a.m. |
TENNIS — Tokyo-ATP Singles Final
6:30 a.m. |
---|
TENNIS — Nur-Sultan-ATP, Ostrava-WTA, Monastir-WTA Singles Finals
5 a.m. (Monday) |
---|
TENNIS — San Diego-WTA, Florence-ATP, Gijon-ATP, Cluj-Napoca-WTA Early Rounds —
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.