(All times Eastern) |
---|
Schedule subject to change and/or blackouts |
Saturday, October 1 |
AUTO RACING |
4:40 a.m. |
ESPNEWS — W Series: Qualifying, Marina Bay Street Circuit, Marina Bay, Singapore
5:55 a.m. |
---|
ESPN2 — Formula 1: Practice, Marina Bay Street Circuit, Marina Bay, Singapore
8:55 a.m. |
---|
ESPN2 — Formula 1: Qualifying, Marina Bay Street Circuit, Marina Bay, Singapore
12 p.m. |
---|
NBC — IMSA WeatherTech SportsCar Championship: The Petit Le Mans, Road Atlanta, Braselton, Ga.
12:30 p.m. |
---|
FS1 — NASCAR Camping World Truck Series: The Chevy Silverado 250, Playoffs – Round of 8, Talladega Superspeedway, Talladega, Ala.
4 p.m. |
---|
USA — NASCAR Xfinity Series: The Sparks 300, Playoffs – Round of 12, Talladega Superspeedway, Talladega, Ala.
7 p.m. |
---|
USA — IMSA WeatherTech SportsCar Championship: The Petit Le Mans, Road Atlanta, Braselton, Ga.
4:40 a.m. (Sunday) |
---|
ESPN2 — W Series: Round 6, Marina Bay Street Circuit, Marina Bay, Singapore
COLLEGE FOOTBALL |
---|
12 p.m. |
ABC — Oklahoma at TCU
ACCN — Louisville at Boston College
BTN — Illinois at Wisconsin
CBS — Navy at Air Force
CBSSN — Georgia St. at Army
ESPN — Kentucky at Mississippi
ESPN2 — Purdue at Minnesota
ESPNU — Temple at Memphis
FOX — Michigan at Iowa
2 p.m. |
---|
PAC-12N — Oregon St. at Utah
3:30 p.m. |
---|
ABC — Wake Forest at Florida St.
ACCN — Virginia Tech at North Carolina
BTN — Rutgers at Ohio St.
CBS — Alabama at Arkansas
CBSSN — Fresno St. at UConn
ESPN — Northwestern at Penn St.
ESPN2 — Iowa St. at Kansas
ESPNU — Miami (Ohio) at Buffalo
FOX — Oklahoma St. at Baylor
FS1 — Michigan St. at Maryland
NFLN — Cent. Michigan at Toledo
4 p.m. |
---|
SECN — Texas A&M at Mississippi St.
5:30 p.m. |
---|
PAC-12N — California at Washington St.
7 p.m. |
---|
ESPN — LSU at Auburn
ESPNU — Cincinnati at Tulsa
7:30 p.m. |
---|
ABC — NC State at Clemson
BTN — Indiana at Nebraska
CBSSN — San Jose St. at Wyoming
ESPN2 — NC State at Clemson (CFB with The Pat McAfee Show)
FS1 — West Virginia at Texas
SECN — Georgia at Missouri
8 p.m. |
---|
ACCN — Georgia Tech at Pittsburgh
9:30 p.m. |
---|
PAC-12N — Colorado at Arizona
10:15 p.m. |
---|
ESPNU — UC Davis at Montana St.
10:30 p.m. |
---|
ESPN — Arizona St. at Southern Cal
11 p.m. |
---|
FS1 — Stanford at Oregon
FISHING |
---|
8 a.m. |
FS1 — Bassmaster Elite Series: The 2022 Bassmaster College Classic Bracket, Lake Greenwood, Greenwood, S.C.
GOLF |
---|
7 a.m. |
GOLF — DP World Tour: The Alfred Dunhill Links Championship, Third Round, Old Course, St Andrews, Scotland
1 p.m. |
---|
GOLF — LPGA Tour: The Volunteers Of America Classic, Third Round, Old American Golf Club, The Colony, Texas
4 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour: The Sanderson Farms Championship, Third Round, Country Club of Jackson, Jackson, Miss.
6:30 a.m. (Sunday) |
---|
GOLF — DP World Tour: The Alfred Dunhill Links Championship, Final Round, Old Course, St Andrews, Scotland
HORSE RACING |
---|
12:30 p.m. |
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
4 p.m. |
---|
NBC — Breeders’ Cup Challenge Series: The Champagne Stakes and Miss Grillo Stakes, Aqueduct Race Track, Queens, N.Y.
6 p.m. |
---|
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
MIXED MARTIAL ARTS |
---|
10 p.m. |
SHO — Bellator 286: Patricio Pitbull vs. Ádám Borics (Featherweights), Long Beach, Calif.
MLB BASEBALL |
---|
1 p.m. |
MLBN — Regional Coverage: Baltimore at NY Yankees OR Boston at Toronto (3 p.m.)
4 p.m. |
---|
MLBN — Regional Coverage: Oakland at Seattle OR Boston at Toronto (3 p.m.)
7 p.m. |
---|
FOX — Regional Coverage: NY Mets at Atlanta OR Tampa Bay at Houston
10 p.m. |
---|
MLBN — Regional Coverage: Colorado at LA Dodgers OR Chicago White Sox at San Diego (Joined in Progress)
NBA BASKETBALL |
---|
8 p.m. |
NBATV — Preseason: Memphis at Milwaukee
1 a.m. (Sunday) |
---|
NBATV — Preseason: Washington vs. Golden State, Saitama, Japan
NHL HOCKEY |
---|
1 p.m. |
NHLN — Preseason: Pittsburgh at Buffalo
8:30 p.m. |
---|
NHLN — Preseason: Detroit at Chicago
RUGBY (MEN’S) |
---|
4:25 a.m. (Sunday) |
FS2 — NRL: Penrith vs. Parramatta, Grand Final, Sydney
RUGBY (WOMEN’S) |
---|
12:50 a.m. (Sunday) |
FS2 — NRL: Newcastle vs. Parramatta, Grand Final, Sydney
SOCCER (MEN’S) |
---|
7:30 a.m. |
USA — Premier League: Tottenham Hotspur at Arsenal
9 a.m. |
---|
CBSSN — Serie A: Torino at Napoli
10 a.m. |
---|
USA — Premier League: Chelsea at Crystal Palace
12:30 p.m. |
---|
USA — Premier League: Wolverhampton at West Ham United
TENNIS |
---|
6 a.m. |
TENNIS — Tallinn-WTA Semifinal
9 a.m. |
---|
TENNIS — Tel Aviv-ATP, Sofia-ATP, Tallinn-WTA Semifinals
6 a.m. (Sunday) |
---|
TENNIS — Seoul-ATP Singles Final —
Sunday, October 2 |
---|
AUTO RACING |
4:40 a.m. |
ESPN2 — W Series: Round 6, Marina Bay Street Circuit, Marina Bay, Singapore
7:55 a.m. |
---|
ESPN2 — Formula 1: The Singapore Grand Prix, Marina Bay Street Circuit, Marina Bay, Singapore
12:30 p.m. |
---|
FS1 — NHRA: Qualifying, World Wide Technology Raceway, Madison, Ill. (Taped)
1:30 p.m. |
---|
CNBC — FIM MotoGP: The Thailand Grand Prix, Chang International Circuit, Isan, Thailand (Taped)
2 p.m. |
---|
FS1 — NHRA: The NHRA Midwest Nationals, World Wide Technology Raceway, Madison, Ill.
NBC — NASCAR Cup Series: The YellaWood 500, Playoffs – Round of 12, Talladega Superspeedway, Talladega, Ala.
COLLEGE SOCCER (MEN’S) |
---|
4 p.m. |
BTN — Indiana at Michigan
7 p.m. |
---|
PAC-12N — Washington at UCLA
COLLEGE SOCCER (WOMEN’S) |
---|
12 p.m. |
ACCN — Syracuse at Wake Forest
BTN — Rutgers at Purdue
2 p.m. |
---|
BTN — Northwestern at Illinois
SECN — Kentucky at LSU
COLLEGE VOLLEYBALL (WOMEN’S) |
---|
12 p.m. |
SECN — Texas A&M at Georgia
12:30 p.m. |
---|
ESPNU — Penn at Dartmouth
1 p.m. |
---|
ESPN — Georgia Tech at Louisville
2 p.m. |
---|
ACCN — Miami at NC State
2:30 p.m. |
---|
ESPNU — Arkansas at Mississippi St.
3 p.m. |
---|
ESPN — Texas at Texas Tech
PAC-12N — Washington St. at Stanford
4 p.m. |
---|
ACCN — Virginia at Duke
SECN — Missouri at South Carolina
4:30 p.m. |
---|
ESPNU — Iowa St. at Kansas St.
5 p.m. |
---|
PAC-12N — Washington at California
FISHING |
---|
8 a.m. |
FS1 — Bassmaster Elite Series: The 2022 Bassmaster College Classic Bracket, Lake Greenwood, Greenwood, S.C.
GOLF |
---|
6:30 a.m. |
GOLF — DP World Tour: The Alfred Dunhill Links Championship, Final Round, Old Course, St Andrews, Scotland
1 p.m. |
---|
GOLF — LPGA Tour: The Volunteers Of America Classic, Final Round, Old American Golf Club, The Colony, Texas
4 p.m. |
---|
GOLF — PGA Tour: The Sanderson Farms Championship, Final Round, Country Club of Jackson, Jackson, Miss.
HORSE RACING |
---|
9:30 a.m. |
FS2 — The Prix De L’Arc De Triomphe: From Longchamp Racecourse, Paris
12:30 p.m. |
---|
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
MiLB BASEBALL |
---|
7 p.m. |
MLBN — Triple-A National Championship: TBD, Las Vegas
MLB BASEBALL |
---|
1:30 p.m. |
MLBN — Regional Coverage: Baltimore at NY Yankees OR Boston at Toronto
7 p.m. |
---|
ESPN — NY Mets at Atlanta
NBA BASKETBALL |
---|
1 p.m. |
NBATV — Preseason: Charlotte at Boston
6 p.m. |
---|
NBATV — Preseason: Utah vs. Toronto, Edmonton, Canada
10 p.m. |
---|
NBATV — Preseason: Adelaide 36ers at Phoenix
NFL FOOTBALL |
---|
9:30 a.m. |
NFLN — Minnesota vs. New Orleans, London
1 p.m. |
---|
CBS — Regional Coverage: Cleveland at Atlanta, Jacksonville at Philadelphia, NY Jets at Pittsburgh, Buffalo at Baltimore, LA Chargers at Houston
FOX — Regional Coverage: Washington at Dallas, Seattle at Detroit, Tennessee at Indianapolis, Chicago at NY Giants
4:05 p.m. |
---|
FOX — Arizona at Carolina
4:25 p.m. |
---|
CBS — Regional Coverage: New England at Green Bay OR Denver at Las Vegas
8:15 p.m. |
---|
NBC — Kansas City at Tampa Bay
NHL HOCKEY |
---|
7:30 p.m. |
NHLN — Preseason: Minnesota at Chicago
RUGBY (MEN’S) |
---|
4:25 a.m. |
FS2 — NRL: Penrith vs. Parramatta, Grand Final, Sydney
SOCCER (MEN’S) |
---|
11:30 a.m. |
USA — Premier League: Aston Villa at Leeds United
3 p.m. |
---|
ABC — MLS: LA FC at Portland
5 p.m. |
---|
FS1 — MLS: Seattle at Kansas City
7 p.m. |
---|
FS2 — Liga MX: Mazatlán at Santos Laguna
TENNIS |
---|
6 a.m. |
TENNIS — Tallinn-WTA Singles Final
9:30 a.m. |
---|
TENNIS — Tel Aviv-ATP, Sofia-ATP Singles Finals
10 p.m. |
---|
TENNIS — Tokyo-ATP, Nur-Sultan-ATP, Ostrava-WTA, Monastir-WTA Early Rounds —
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.