All Times EDT | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NORTH AND CENTRAL AMERICA AND CARIBBEAN | |||||||
FIRST ROUND | |||||||
Group winners advance | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Montserrat | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 3 | 5 |
Antigua | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 2 | 4 |
El Salvador | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 4 |
Grenada | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 |
U.S. Virgin Isl. | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 8 | 0 |
Wednesday, June 2 | |||||||
At San Cristóbal, Dominican Republic |
Montserrat 4, U.S. Virgin Islands 0
Friday, June 4 |
---|
At St. John’s, Antigua |
Antigua and Barbuda vs. Grenada, 4 p.m.
Saturday, June 5 |
---|
At St. Thomas, U.S. Virgin Islands |
U.S. Virgin Islands vs. El Salvador, 7 p.m.
Tuesday, June 8 |
---|
At St. George’s, Grenada |
Grenada vs. Montserrat, 7 p.m.
At San Salvador, El Salvador |
---|
El Salvador vs. Antigua and Barbuda, 9:05 p.m.
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Canada | 2 | 2 | 0 | 0 | 16 | 1 | 6 |
Suriname | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 0 | 6 |
Bermuda | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 5 | 3 |
Aruba | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 12 | 3 |
Cayman Islands | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 17 | 0 |
Wednesday, June 2 | |||||||
At Bradenton, Fla. |
Aruba 3, Cayman Islands 1
Friday, June 4 |
---|
At Paramaribo, Suriname |
Suriname vs. Bermuda, 6 p.m.
Saturday, June 5 |
---|
At Bradenton, Fla. |
Aruba vs. Canada, 8 p.m.
Tuesday, June 8 |
---|
At Bradenton, Fla. |
Bermuda vs. Cayman Islands, 8 p.m.
At Bridgeview, Ill. |
---|
Canada vs. Suriname, 9:05 p.m.
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Curaçao | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 1 | 6 |
Guatemala | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6 |
Cuba | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 3 | 3 |
St. Vincent | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 5 | 3 |
Brit. Virgin Is. | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | 0 |
Wednesday, June 2 | |||||||
At Guatemala City |
Cuba 5, British Virgin Islands 0
Friday, June 4 |
---|
At Guatemala City |
Guatemala vs. St. Vincent and the Grendadines, 6 p.m.
Saturday, June 5 |
---|
At Guatemala City |
British Virgin Islands vs. Curaçao, 10 p.m.
Tuesday, June 8 |
---|
St. George’s, Grenada |
St. Vincent and the Grendadines vs. Cuba, 4 p.m.
At Willemstad, Curaçao |
---|
Curaçao vs. Guatemala, 8 p.m.
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Dominican Rep. | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | 6 |
Panama | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6 |
Barbados | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 |
Dominica | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | 3 |
Anguilla | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | 0 |
Wednesday, June 2 | |||||||
At Roseau, Dominica |
Dominica 3, Anguilla 0
Friday, June 4 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Dominican Republic vs. Barbados, 7 p.m.
Saturday, June 5 |
---|
At Panama City, Panama |
Anguilla vs. Panama, 8 p.m.
Tuesday, June 8 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Barbados vs. Dominica, 7 p.m.
At Panama City, Panama |
---|
Panama vs. Dominican Republic, 10 p.m.
GROUP E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Nicaragua | 1 | 1 | 0 | 0 | 7 | 0 | 3 |
Haiti | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 |
Belize | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 2 | 3 |
Turks and Caicos | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 12 | 0 |
St. Lucia withdrew
Friday, June 4 |
---|
At Managua, Nicaragua |
Nicaragua vs. Belize, 9 p.m.
Saturday, June 5 |
---|
At Providenciales, Turks and Caicos Islands |
Turks and Caicos Islands vs. Haiti, 3 p.m.
Tuesday, June 8 |
---|
At Port-au-Prince, Haiti |
Haiti vs. Nicaragua, 5 p.m.
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
St. Kitts | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6 |
Trinidad | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 4 |
Puerto Rico | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 2 | 4 |
Guyana | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | 3 |
Bahamas | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 15 | 0 |
Wednesday, June 2 | |||||||
At Mayaguez, Puerto Rico |
Puerto Rico 7, Bahamas 0, 6 p.m.
Friday, June 4 |
---|
At Basseterre, St. Kitts |
St. Kitts and Nevis vs. Guyana, 4 p.m.
Saturday, June 5 |
---|
At Nassau, Bahamas |
Bahamas vs. Trinidad and Tobago, 5 p.m.
Tuesday, June 8 |
---|
At Georgetown, Guyana |
Guyana vs. Puerto Rico
At San Cristóbal, Dominican Republic |
---|
Trinidad vs. St. Kitts and Nevis, 3:30 p.m.
EUROPE | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Winners qualify | |||||||
Second-place teams advance to European playoffs | |||||||
along with two best Nations League group winners that did not qualify | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Portugal | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | 7 |
Serbia | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 5 | 7 |
Luxembourg | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | 3 |
Ireland | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | 0 |
Azerbaijan | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Turin, Italy |
Portugal 1, Azerbaijan 0
At Belgrade, Serbia |
---|
Serbia 3, Ireland 2
Saturday, March 27 |
---|
At Dublin |
Luxembourg 1, Ireland 0
At Belgrade, Serbia |
---|
Serbia 2, Portugal 2
Tuesday, March 30 |
---|
At Baku, Azerbaijan |
Serbia 2, Azerbaijan 1
At Luxembourg |
---|
Portugal 3, Luxembourg 1
___
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Spain | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | 7 |
Sweden | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6 |
Greece | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 |
Georgia | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
Kosovo | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Granada, Spain |
Spain 1, Greece 1
At Stockholm |
---|
Sweden 1, Georgia 0
Sunday, March 28 |
---|
At Tblisi, Georgia |
Spain 2, Georgia 1
At Pristina, Kosovo |
---|
Sweden 3, Kosovo 0
Wednesday, March 31 |
---|
At Thessaloniki, Greece |
Greece 1, Georgia 1
At Seville, Spain |
---|
Spain 3, Kosovo 1
___
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Italy | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 0 | 9 |
Switzerland | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | 6 |
Northern Ireland | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 |
Bulgaria | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | 1 |
Lithuania | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Sofia, Bulgaria |
Switzerland 3, Bulgaria 1
At Parma, Italy |
---|
Italy 2, Northern Ireland 0
Sunday, March 28 |
---|
At Sofia, Bulgaria |
Italy 2, Bulgaria 0
At St. Gallen, Switzerland |
---|
Switzerland 1, Lithuania 0
Wednesday, March 31 |
---|
At Vilnius, Lithuania |
Italy 2, Lithuania 0
At Belfast, Northern Ireland |
---|
Northern Ireland 0, Bulgaria 0
___
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
France | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | 7 |
Ukraine | 3 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 | 3 |
Finland | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | 2 |
Bosnia-Herz. | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 |
Kazakhstan | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Helninki, Finland |
Finland 2, Bosnia-Herzegovina 2
At Saint-Denis, France |
---|
France 1, Ukraine 1
Sunday, March 28 |
---|
At Nur-Sultan, Kazakhstan |
France 2, Kazakhstan 0
At Lviv, Ukraine |
---|
Ukraine 1, Finland 1
Wednesday, March 31 |
---|
At Sarajevo, Bosnia |
France 1, Bosnia-Herzegovina 0
At Lviv, Ukraine |
---|
Ukraine 1, Kazakhstan 1
___
GROUP E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Belgium | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 2 | 7 |
Czech Republic | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 4 | 4 |
Wales | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | 3 |
Belarus | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 10 | 3 |
Estonia | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 9 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Leuven, Belgium |
Belgium 3, Wales 1
At Tallinn, Estonia |
---|
Czech Republic 6, Estonia 2
Saturday, March 27 |
---|
At Minsk, Belarus |
Belarus 4, Estonia 2
At Prague, Czech Republic |
---|
Czech Republic 1, Belgium 1
Tuesday, March 30 |
---|
At Leuven, Belgium |
Belgium 8, Belarus 0
At Cardiff, Wales |
---|
Wales 1, Czech Republic 0
___
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Denmark | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 0 | 9 |
Scotland | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 3 | 5 |
Israel | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | 4 |
Austria | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 7 | 4 |
Faeroe Islands | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 8 | 1 |
Moldova | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 13 | 1 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Tel Aviv, Israel |
Denmark 2, Israel 0
At Chisinau, Moldova |
---|
Moldova 1, Faeroe Islands 1
At Glasgow, Scotland |
---|
Scotland 2, Austria 2
Sunday, March 28 |
---|
At Herning, Denmark |
Denmark 8, Moldova 0
At Vienna |
---|
Austria 3, Faeroe Islands 1
At Tel Aviv, Israel |
---|
Israel 1, Scotland 1
Wednesday, March 31 |
---|
At Vienna |
Denmark 4, Austria 0
At Chisinau, Moldova |
---|
Israel 4, Moldova 1
At Glasgow, Scotland |
---|
Scotland 4, Faeroe Islands 0
___
GROUP G | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Turkey | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 5 | 7 |
Netherlands | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 4 | 6 |
Montenegro | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | 6 |
Norway | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | 6 |
Latvia | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 7 | 1 |
Gibraltar | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 14 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Istanbul |
Turkey 4, Netherlands 2
At Gibraltar |
---|
Gibraltar 0, Norway 3
At Riga, Latvia |
---|
Montenegro 2, Latvia 1
Saturday, March 27 |
---|
At Podgorica, Montenegro |
Montenegro 4, Gibraltar 1
At Malaga, Spain |
---|
Turkey 3, Norway 0
At Amsterdam |
---|
Netherlands 2, Latvia 0
Tuesday, March 30 |
---|
At Gibraltar |
Netherlands 7, Gibraltar 0
At Podgorica, Montenegro |
---|
Norway 1, Montenegro 0
At Istanbul |
---|
Turkey 3, Latvia 3
___
GROUP H | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Croatia | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 1 | 6 |
Russia | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | 6 |
Slovakia | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | 5 |
Cyprus | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 |
Slovenia | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | 3 |
Malta | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | 1 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Strovolos, Cyprus |
Cyprus 0, Slovakia 0
At Ta’Qali,, Malta |
---|
Russia 3, Malta 1
At Ljubljana, Slovenia |
---|
Slovenia 1, Croatia 0
Saturday, March 27 |
---|
At Sochi, Russia |
Russia 2, Slovenia 1
At Rijeka, Croatia |
---|
Croatia 1, Cyprus 0
At Trnava, Slovakia |
---|
Slovakia 2, Malta 2
Tuesday, March 30 |
---|
At Strovolos, Cyprus |
Cyprus 1, Slovenia 0
At Rijeka, Croatia |
---|
Croatia 3, Malta 0
At Trnava, Slovakia |
---|
Slovakia 2, Russia 1
__
GROUP I | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
England | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | 9 |
Hungary | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 4 | 7 |
Albania | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | 6 |
Poland | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 5 | 4 |
Andorra | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | 0 |
San Marino | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 10 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Andorra La Vella, Albania |
Albania 1, Andorra 0
At London |
---|
England 5, San Marino 0
At Budapest, Hungary |
---|
Hungary 3, Poland 3
Sunday, March 28 |
---|
At Andorra La Vella, Albania |
England 2, Albania 0
At Warsaw, Poland |
---|
Poland 3, Andorra 0
At Serravalle, San Marino |
---|
Hungary 3, San Marino 0
Wednesday, March 31 |
---|
At Andorra La Vella, Albania |
Hungary 4, Andorra 1
At London |
---|
England 2, Poland 1
At Serravalle, San Marino |
---|
Albania 2, San Marino 0
___
GROUP J | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Armenia | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 2 | 9 |
North Macedonia | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | 6 |
Germany | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | 6 |
Romania | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | 3 |
Iceland | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | 3 |
Liechtenstein | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 10 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Duisburg, Germany |
Germany 3, Iceland 0
At Vadus, Liechtenstein |
---|
Armenia 1, Liechtenstein 0
At Ploiesti, Romania |
---|
Romania 3, North Macedonia 2
Sunday, March 28 |
---|
At Yerevan, Armenia |
Armenia 2, Iceland 0
At Skopje, Macedonia
North Macedonia 5, Liechtenstein 0
At Bucharest, Romania |
---|
Germany 1, Romania 0
Wednesday, March 31 |
---|
At Yerevan, Armenia |
Armenia 3, Romania 2
At Duisburg, Germany |
---|
North Macedonia 2, Germany 1
At Vadus, Liechtenstein |
---|
Iceland 4, Liechtenstein 1
SOUTH AMERICA | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Top four teams qualify | |||||||
Fifth place advances to playoff | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Brazil | 4 | 4 | 0 | 0 | 12 | 2 | 12 |
Argentina | 4 | 3 | 1 | 0 | 6 | 2 | 10 |
Ecuador | 4 | 3 | 0 | 1 | 13 | 6 | 9 |
Paraguay | 5 | 1 | 4 | 0 | 6 | 5 | 7 |
Uruguay | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 7 | 7 |
Chile | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 6 | 4 |
Bolivia | 5 | 1 | 1 | 3 | 8 | 13 | 4 |
Colombia | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 11 | 4 |
Venezuela | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 9 | 3 |
Peru | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 10 | 1 |
Thursday, June 3 | |||||||
At La Paz, Bolivia |
Bolivia 3, Venezuela 1
At Montevideo, Uruguay |
---|
Uruguay 0, Paraguay 0
At Santiago del Estero, Argentina |
---|
Argentina vs. Chile, 8 p.m.
At Lima, Peru |
---|
Peru vs. Colombia, 9 p.m.
Friday, June 4 |
---|
At Porto Alegre, Brazil |
Brazil vs. Ecuador, 8:30 p.m.
Tuesday, June 8 |
---|
At Quito, Ecuador |
Ecuador vs. Peru, 5 p.m.
At Caracas, Venezuela |
---|
Venezuela vs. Uruguay, 6:30 p.m.
At Barranquilla, Colombia |
---|
Colombia vs. Argentina, 7 p.m.
At Asunción, Paraguay |
---|
Paraguay vs. Brazil, 8:30 p.m.
At Las Condes, Chile |
---|
Chile vs. Bolivia, 9:30 p.m.
___
ASIA | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SECOND ROUND | |||||||
Group winners and top four second-place teams advance | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Syria | 5 | 5 | 0 | 0 | 14 | 4 | 15 |
China | 5 | 3 | 1 | 1 | 20 | 2 | 10 |
Philippines | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 8 | 7 |
Maldives | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 10 | 6 |
Guam | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 26 | 0 |
Sunday, May 30, 2021 | |||||||
At Suzhou, China |
Guam 0, China 7
Friday, June 4 |
---|
At Sharjah, United Arab Emirates |
Maldives vs. Syria, noon
Monday, June 7 |
---|
At Sharjah, United Arab Emirates |
Guam vs. Syria, 10 a.m.
At Sharjah, United Arab Emirates |
---|
China vs. Philippines, 1 p.m.
Friday, June 11 |
---|
At Sharjah, United Arab Emirates |
Philippines vs. Guam, 10 a.m.
At Sharjah, United Arab Emirates |
---|
China vs. Maldives, 1 p.m.
Tuesday, June 15 |
---|
At Sharjah, United Arab Emirates |
Philippines vs. Maldives, 10 a.m.
At Sharjah, United Arab Emirates |
---|
China vs. Syria, 1 p.m.
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Australia | 5 | 5 | 0 | 0 | 19 | 1 | 15 |
Kuwait | 6 | 3 | 1 | 2 | 17 | 6 | 10 |
Jordan | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 2 | 10 |
Nepal | 6 | 2 | 0 | 4 | 4 | 16 | 6 |
Taiwan | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 27 | 0 |
Thursday, June 3 | |||||||
At Kuwait City |
Nepal 2, Taiwan 0
At Kuwait City |
---|
Australia 3, Kuwait 0
Monday, June 7 |
---|
At Kuwait City |
Australia vs. Taiwan, 2:30 p.m.
At Kuwait City |
---|
Nepal vs. Jordan, 2:30 p.m.
Friday, June 11 |
---|
At Kuwait City |
Nepal vs. Australia, 12:30 p.m.
At Kuwait City |
---|
Kuwait vs. Jordan, 2:30 p.m.
Tuesday, June 15 |
---|
At Kuwait City |
Australia vs. Jordan, 2:30 p.m.
At Kuwait City |
---|
Taiwan vs. Kuwait, 2:30 p.m.
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Bahrain | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 | 1 | 12 |
Iraq | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 2 | 11 |
Iran | 5 | 3 | 0 | 2 | 20 | 4 | 9 |
Hong Kong | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 8 | 5 |
Cambodia | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 30 | 1 |
Thursday, June 3 | |||||||
At Riffa, Bahrain |
Bahrain 8, Cambodia 0
At Muharraq, Bahrain |
---|
Iran 3, Hong Kong 1
Monday, June 7 |
---|
At Riffa, Bahrain |
Iran vs. Bahrain, 12:30 p.m.
At Muharraq, Bahrain |
---|
Iraq vs. Cambodia, 10:30 a.m.
Friday, June 11 |
---|
At Isa Town, Bahrain |
Cambodia vs. Iran, 10:30 a.m.
At Muharraq, Bahrain |
---|
Hong King vs. Iraq, 12:30 p.m.
Tuesday, June 15 |
---|
At Riffa, Bahrain |
Bahrain vs. Hong Kong, 12:30 p.m.
At Isa Town, Bahrain |
---|
Iran vs. Iraq, 12:30 p.m.
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Saudi Arabia | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 4 | 11 |
Uzbekistan | 5 | 3 | 0 | 2 | 12 | 6 | 9 |
Palestine | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 10 | 7 |
Singapore | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 14 | 7 |
Yemen | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 11 | 5 |
Thursday, June 3 | |||||||
At Riyadh, Saudi Arabia |
Palestine 4, Singapore 0
Saturday, June 5 |
---|
At Riyadh, Saudi Arabia |
Saudi Arabia vs. Yemen, 2 p.m.
Monday, June 7 |
---|
At Riyadh, Saudi Arabia |
Uzbekistan vs. Singapore, 2 p.m.
Friday, June 11 |
---|
At Riyadh, Saudi Arabia |
Singapore vs. Saudi Arabia, 2 p.m.
At Riyadh, Saudi Arabia |
---|
Yemen vs. Uzbekistan, 2 p.m.
Tuesday, June 15 |
---|
At Riyadh, Saudi Arabia |
Palestine vs. Yemen, 2 p.m.
At Riyadh, Saudi Arabia |
---|
Saudi Arabia vs. Uzbekistan, 2 p.m.
GROUP E | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | ||||
Qatar | 7 | 6 | 1 | 0 | 17 | 1 | 19 | |||
Oman | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 | 4 | 12 | |||
Afghanistan | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 12 | 5 | |||
India | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 6 | 3 | |||
Thursday, | June | 3 | Bangladesh | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 14 | 2 |
At Doha, Qatar |
Bangladesh 1, Afghanistan 1, tie
At Doha, Qatar |
---|
Qatar 1, India 0
Monday, June 7 |
---|
At Doha, Qatar |
Bangladesh vs. India, 10 a.m.
At Doha, Qatar |
---|
Oman vs. Qatar, 1 p.m.
Friday, June 11 |
---|
At Doha, Qatar |
Afghanistan vs. Oman, 1 p.m.
Tuesday, June 15 |
---|
At Doha, Qatar |
India vs. Afghanistan, 10 a.m.
At Doha, Qatar |
---|
Bangladesh vs. Oman, 1 p.m.
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Japan | 6 | 6 | 0 | 0 | 37 | 0 | 18 |
Tajikistan | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 8 | 10 |
Kyrgyzstan | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 5 | 7 |
Myanmar | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 23 | 6 |
Mongolia | 7 | 1 | 0 | 6 | 2 | 27 | 3 |
Friday, May 28 | |||||||
At Chiba, Japan |
Japan 10, Myanmar 0
Sunday, June 6 |
---|
At Osaka, Japan |
Kyrgystan vs. Mongolia, 3 a.m.
Monday, June 7 |
---|
At Osaka, Japan |
Japan vs. Tajikistan, 6:30 a.m.
Tuesday, Jan. 15 |
---|
At Osaka, Japan |
Japan vs. Kyrgystan, 6:25 a.m.
Friday, June 11 |
---|
At Osaka, Japan |
Myanmar vs. Kyrgystan, 3 a.m.
Tuesday, June 15 |
---|
At Osaka, Japan |
Tajikistan vs. Myanmar, 6:25 a.m.
GROUP G | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Vietnam | 5 | 3 | 2 | 0 | 5 | 1 | 11 |
Utd Arab Emir. | 5 | 3 | 0 | 2 | 12 | 4 | 9 |
Thailand | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 5 | 9 |
Malaysia | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 10 | 9 |
Indonesia | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 18 | 1 |
Friday, June 3 | |||||||
At Dubai, United Arab Emirates |
Thailand 2, Indonesia 2
At Dubai, United Arab Emirates |
---|
United Arab Emirates 4, Malaysia 0
Monday, June 7 |
---|
At Dubai, United Arab Emirates |
United Arab Emirates vs. Thailand, 12:45 p.m.
At Dubai, United Arab Emirates |
---|
Vietnam vs. Indonesia, 12:45 p.m.
Friday, June 11 |
---|
At Dubai, United Arab Emirates |
Indonesia vs. United Arab Emirates, 12:45 p.m.
At Dubai, United Arab Emirates |
---|
Malaysia vs. Vietnam, 12:45 p.m.
Monday, June 15 |
---|
At Dubai, United Arab Emirates |
Thailand vs. Malaysia, 12:45 p.m.
At Dubai, United Arab Emirates |
---|
United Arab Emirates vs. Vietnam, 12:45 p.m.
GROUP H | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
South Korea | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 0 | 7 |
Lebanon | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | 7 |
Turkmenistan | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 4 | 6 |
Sri Lanka | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 15 | 0 |
North Korea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
North Korea withdrew | |||||||
Saturday, June 5 | |||||||
At Goyang, South Korea |
South Korea vs. Turkmenistanm 7 a.m.
Monday, June 7 |
---|
At Goyang, South Korea |
Lebanon vs. Sri Lanka, 2 a.m.
Friday, June 11 |
---|
At Goyang, South Korea |
Turkmenistan vs. Lebanon, 2 a.m.
At Goyang, South Korea |
---|
Sri Lanka vs. South Korea, 7 a.m.
Sunday, June 13 |
---|
At Goyang, South Korea |
South Korea vs. Lebanon, 2 a.m.
AFRICA | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SECOND ROUND | |||||||
Group winners advance | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Algeria | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Burkina Faso | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Djibouti | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Niger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP B | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Equatorial Guinea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mauritania | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tunisia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Zambia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP C | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Cape Verde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Cent.Afr.Republic | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liberia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nigeria | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP D | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Cameroon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ivory Coast | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Malawi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mozambique | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP E | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Kenya | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mali | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Rwanda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Uganda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP F | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Angola | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Egypt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Gabon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Libya | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP G | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Ethiopia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ghana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
South Africa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Zimbabwe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP H | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Namibia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Republic of Congo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Senegal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Togo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP I | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Guinea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Guinea-Bissau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Morocco | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sudan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP J | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Benin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dem. Rep. of Congo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Magadascar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tanzania | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.