All Times EDT | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NORTH AND CENTRAL AMERICA AND CARIBBEAN | |||||||
FIRST ROUND | |||||||
Group winners advance | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Antigua | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 2 | 4 |
El Salvador | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 |
Montserrat | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 |
Grenada | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
U.S. Virgin Isl. | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Willemstad, Curaçao |
Antigua and Barbuda 2, Montserrat 2
Thursday, March 25 |
---|
At San Salvador, El Salvador |
El Salvador 2, Grenada 0
Saturday, March 27 |
---|
At St. Croix, U.S. Virgin Islands |
Antigua and Barbuda 3, U.S. Virgin Islands 0
Sunday, March 28 |
---|
At Willemstad, Curaçao |
Montserrat vs. El Salvador, 7 p.m.
Tuesday, March 30 |
---|
At St. George’s, Grenada |
Grenada vs. U.S. Virgin Islands, 7 p.m.
Wednesday, June 2 |
---|
Montserrat vs. U.S. Virgin Islands
Friday, June 4 |
---|
Antigua and Barbuda vs. Grenada
Saturday, June 5 |
---|
U.S. Virgin Islands vs. El Salvador
Tuesday, June 8 |
---|
Grenada vs. Montserrat
El Salvador vs. Antigua and Barbuda
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Suriname | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 0 | 6 |
Canada | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | 3 |
Cayman Islands | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 |
Bermuda | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | 0 |
Aruba | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Paramaribo, Suriname |
Suriname 3, Cayman Islands 0
Thursday, March 25 |
---|
At Orlando, Fla. |
Canada 5, Bermuda 1
Saturday, March 27 |
---|
At Bradenton, Fla. |
Suriname 6, Aruba 0
Sunday, March 28 |
---|
At Bradenton, Fla. |
Cayman Islands vs. Canada, postponed
Tuesday, March 30 |
---|
At Prospect, Bermunda |
Bermuda vs. Aruba, 6:30 p.m.
Wednesday, June 2 |
---|
Cayman Islands vs. Aruba
Friday, June 4 |
---|
Suriname vs. Bermuda
Saturday, June 5 |
---|
Aruba vs. Canada
Tuesday, June 8 |
---|
Bermuda vs. Cayman Islands
Canada vs. Suriname
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Guatemala | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6 |
Curaçao | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 3 |
Cuba | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Brit. Virgin Is. | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 |
St. Vincent | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Guatemala City |
Guatemala 1, Cuba 0
Thursday, March 25 |
---|
At Willemstad, Curaçao |
Curaçao 5, St. Vincent and the Grendadines 0
Saturday, March 27 |
---|
At Willemstad, Curaçao |
Guatemala 3, British Virgin Islands 0
Sunday, March 28 |
---|
At Guatemala City |
Cuba vs. Curaçao, 5 p.m.
Tuesday, March 30 |
---|
At Willemstad, Curaçao |
St. Vincent and the Grendadines vs. British Virgin Islands, 8 p.m.
Wednesday, June 2 |
---|
Cuba vs. British Virgin Islands
Friday, June 4 |
---|
Guatemala vs. St. Vincent and the Grendadines
Saturday, June 5 |
---|
British Virgin Islands vs. Curaçao
Tuesday, June 8 |
---|
St. Vincent and the Grendadines vs. Cuba
Curaçao vs. Guatemala
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Dominican Rep. | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | 6 |
Panama | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Barbados | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Dominica | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Anguilla | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Dominican Republic 1, Dominica 0
Thursday, March 25 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Panama 1, Barbados 0
Saturday, March 27 |
---|
At Fort Lauderdale, Fla. |
Dominican Republic 6, Anguilla 0
Sunday, March 28 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Dominica vs. Panama, 4 p.m.
Tuesday, March 30 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Barbados vs. Anguilla, 7:30 p.m.
Wednesday, June 2 |
---|
Dominica vs. Anguilla
Friday, June 4 |
---|
Dominican Republic vs. Barbados
Saturday, June 5 |
---|
Anguilla vs. Panama
Tuesday, June 8 |
---|
Barbados vs. Dominica
Panama vs. Dominican Republic
GROUP E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Nicaragua | 1 | 1 | 0 | 0 | 7 | 0 | 3 |
Haiti | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 |
St. Lucia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Belize | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Turks and Caicos | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At TBD |
Nicaragua vs. St. Lucia, ccd.
Thursday, March 25 |
---|
At Port-au-Prince, Haiti |
Haiti 2, Belize 0
Saturday, March 27 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Nicaragua 7 Turks and Caicos Islands 0
Sunday, March 28 |
---|
At TBD |
St. Lucia vs. Haiti
Tuesday, March 30 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Belize vs. Turks and Caicos Islands, 7 p.m.
Wednesday, June 2 |
---|
St. Lucia vs. Turks and Caicos Islands
Friday, June 4 |
---|
Nicaragua vs. Belize
Saturday, June 5 |
---|
Turks and Caicos Islands vs. Haiti
Tuesday, June 8 |
---|
Belize vs. St. Lucia
Haiti vs. Nicaragua
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
St. Kitts | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6 |
Trinidad | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 |
Puerto Rico | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Bahamas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Guyana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Santo Domingo, Dominican Republic |
St. Kitts and Nevis 1, Puerto Rico 0
Thursday, March 25 |
---|
At Santo Domingo, Dominican Republic |
Trinidad and Tobago 3, Guyana 0
Saturday, March 27 |
---|
At Nassau, Bahamas |
St. Kitts and Nevis 4, Bahamas 0
Sunday, March 28 |
---|
At Mayaguez, Puerto Rico |
Puerto Rico vs. Trinidad and Tobago, 5 p.m.
Tuesday, March 30 |
---|
At Leonora, Guayana |
Guyana vs. Bahamas, 8 p.m.
Wednesday, June 2 |
---|
Puerto Rico vs. Bahamas
Friday, June 4 |
---|
St. Kitts and Nevis vs. Guyana
Saturday, June 5 |
---|
Bahamas vs. Trinidad and Tobago
Tuesday, June 8 |
---|
Guyana vs. Puerto Rico
Trinidad vs. St. Kitts and Nevis
EUROPE | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Winners qualify | |||||||
Second-place teams advance to European playoffs | |||||||
along with two best Nations League group winners that did not qualify | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Serbia | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 4 | 4 |
Portugal | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 4 |
Luxembourg | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Azerbaijan | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Ireland | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Turin, Italy |
Portugal 1, Azerbaijan 0
At Belgrade, Serbia |
---|
Serbia 3, Ireland 2
Saturday, March 27 |
---|
At Dublin |
Luxembourg 1, Ireland 0
At Belgrade, Serbia |
---|
Serbia 2, Portugal 2
Tuesday, March 30 |
---|
At Baku, Azerbaijan |
Azerbaijan vs. Serbia, noon
At Luxembourg |
---|
Luxembourg vs. Portugal, 2:45 p.m.
___
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Spain | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | 4 |
Sweden | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Greece | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kosovo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Georgia | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Granada, Spain |
Spain 1, Greece 1
At Stockholm |
---|
Sweden 1, Georgia 0
Sunday, March 28 |
---|
At Tblisi, Georgia |
Georgia 1, Spain 2
At Pristina, Kosovo |
---|
Kosovo vs. Sweden, 2:45 p.m.
Wednesday, March 31 |
---|
At Thessaloniki, Greece |
Greece vs. Georgia, 2:45 p.m.
At Seville, Spain |
---|
Spain vs. Kosovo, 2:45 p.m.
___
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Switzerland | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 3 |
Italy | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 |
Lithuania | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Bulgaria | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 |
Northern Ireland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Sofia, Bulgaria |
Switzerland 3, Bulgaria 1
At Parma, Italy |
---|
Italy 2, Northern Ireland 0
Sunday, March 28 |
---|
At Sofia, Bulgaria |
Bulgaria vs. Italy, 2:45
At St. Gallen, Switzerland |
---|
Switzerland vs. Lithuania, 2:45 p.m.
Wednesday, March 31 |
---|
At Vilnius, Lithuania |
Lithuania vs. Italy, 2:45 p.m.
At Belfast, Northern Ireland |
---|
Northern Ireland vs. Bulgaria, 2:45 p.m.
___
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
France | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 4 |
Bosnia-Herz. | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 |
Finland | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 |
Ukraine | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kazakhstan | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Helninki, Finland |
Finland 2, Bosnia-Herzegovina 2
At Saint-Denis, France |
---|
France 1, Ukraine 1
Sunday, March 28 |
---|
At Nur-Sultan, Kazakhstan |
Kazakhstan 0, France 2
At Lviv, Ukraine |
---|
Ukraine vs. Finland, 2:45 p.m.
Wednesday, March 31 |
---|
At Sarajevo, Bosnia |
Bosnia-Herzegovina vs. France, 2:45 p.m.
At Lviv, Ukraine |
---|
Ukraine vs. Kazakhstan, 2:45 p.m.
___
GROUP E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Czech Republic | 2 | 1 | 1 | 0 | 7 | 3 | 4 |
Belgium | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | 4 |
Belarus | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | 2 | 3 |
Estonia | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 9 | 0 |
Wales | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Leuven, Belgium |
Belgium 3, Wales 1
At Tallinn, Estonia |
---|
Czech Republic 6, Estonia 2
Saturday, March 27 |
---|
At Minsk, Belarus |
Belarus 4, Estonia 2
At Prague, Czech Republic |
---|
Czech Republic 1, Belgium 1
Tuesday, March 30 |
---|
At Leuven, Belgium |
Belgium vs. Belarus, 2:45 p.m.
At Cardiff, Wales |
---|
Wales vs. Czech Republic, 2:45 p.m.
___
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Denmark | 2 | 2 | 0 | 0 | 10 | 0 | 6 |
Austria | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 |
Scotland | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 |
Faeroe Islands | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Moldova | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 9 | 1 |
Israel | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Tel Aviv, Israel |
Denmark 2, Israel 0
At Chisinau, Moldova |
---|
Moldova 1, Faeroe Islands 1
At Glasgow, Scotland |
---|
Scotland 2, Austria 2
Sunday, March 28 |
---|
At Herning, Denmark |
Denmark 8, Moldova 0
At Vienna |
---|
Austria vs. Faeroe Islands, 2:45 p.m.
At Tel Aviv, Israel |
---|
Israel vs. Scotland, 2:45 p.m.
Wednesday, March 31 |
---|
At Vienna |
Austria vs. Denmark, 2:45 p.m.
At Chisinau, Moldova |
---|
Moldova vs. Israel, 2:45 p.m.
At Glasgow, Scotland |
---|
Scotland vs. Faeroe Islands, 2:45 p.m.
___
GROUP G | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Montenegro | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | 6 |
Turkey | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | 6 |
Norway | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 3 |
Netherlands | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 3 |
Latvia | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 |
Gibraltar | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | 0 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Istanbul |
Turkey 4, Netherlands 2
At Gibraltar |
---|
Gibraltar 0, Norway 3
At Riga, Latvia |
---|
Montenegro 2, Latvia 1
Saturday, March 27 |
---|
At Podgorica, Montenegro |
Montenegro 4, Gibraltar 1
At Malaga, Spain |
---|
Turkey 3, Norway 0
At Amsterdam |
---|
Netherlands 2, Latvia 0
Tuesday, March 30 |
---|
At Gibraltar |
Gibraltar vs. Netherlands, 2:45 p.m.
At Podgorica, Montenegro |
---|
Montenegro vs. Norway, 2:45 p.m.
At Istanbul |
---|
Turkey vs. Latvia, 2:45 p.m.
___
GROUP H | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Russia | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 2 | 6 |
Slovenia | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 |
Croatia | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 |
Slovakia | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 |
Cyprus | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Malta | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 5 | 1 |
Wednesday, March 24 | |||||||
At Strovolos, Cyprus |
Cyprus 0, Slovakia 0
At Ta’Qali,, Malta |
---|
Russia 3,Malta 1
At Ljubljana, Slovenia |
---|
Slovenia 1, Croatia 0
Saturday, March 27 |
---|
At Sochi, Russia |
Russia 2, Slovenia 1
At Rijeka, Croatia |
---|
Croatia 1, Cyprus 0
At Trnava, Slovakia |
---|
Slovakia 2, Malta 2
Tuesday, March 30 |
---|
At Strovolos, Cyprus |
Cyprus vs. Slovenia, noon
At Rijeka, Croatia |
---|
Croatia vs. Malta, 2:45 p.m.
At Trnava, Slovakia |
---|
Slovakia vs. Russia, 2:45 p.m.
__
GROUP I | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
England | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | 6 |
Albania | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 |
Poland | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 1 |
Hungary | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 1 |
Andorra | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
San Marino | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Andorra La Vella, Albania |
Albania 1, Andorra 0
At London |
---|
England 5, San Marino 0
At Budapest, Hungary |
---|
Hungary 3, Poland 3
Sunday, March 28 |
---|
At Andorra La Vella, Albania |
Albania 0, England 2
At Warsaw, Poland |
---|
Poland vs. Andorra, 2:45 p.m.
At Serravalle, San Marino |
---|
San Marino vs. Hungary, 2:45 p.m.
Wednesday, March 31 |
---|
At Andorra La Vella, Albania |
Andorra vs. Hungary, 2:45 p.m.
At London |
---|
England vs. Poland, 2:45 p.m.
At Serravalle, San Marino |
---|
San Marino vs. Albania, 2:45 p.m.
___
GROUP J | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Armenia | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 |
Germany | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 |
Romania | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 3 |
North Macedonia | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 |
Liechtenstein | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Iceland | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | 0 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Duisburg, Germany |
Germany 3, Iceland 0
At Vadus, Liechtenstein |
---|
Armenia 1, Liechtenstein 0
At Ploiesti, Romania |
---|
Romania 3, North Macedonia 2
Sunday, March 28 |
---|
At Yerevan, Armenia |
Armenia 2, Iceland 0
At Skopje, Macedonia
North Macedonia vs. Liechtenstein, 2:45 p.m.
At Bucharest, Romania |
---|
Romania vs. Germany, 2:45 p.m.
Wednesday, March 31 |
---|
At Yerevan, Armenia |
Armenia vs. Romania, noon
At Duisburg, Germany |
---|
Germany vs. North Macedonia, 2:45 p.m.
At Vadus, Liechtenstein |
---|
Liechtenstein vs. Iceland, 2:45 p.m.
SOUTH AMERICA | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Top four teams qualify | |||||||
Fifth place advances to playoff | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Brazil | 4 | 4 | 0 | 0 | 12 | 2 | 12 |
Argentina | 4 | 3 | 1 | 0 | 6 | 2 | 10 |
Ecuador | 4 | 3 | 0 | 1 | 13 | 6 | 9 |
Paraguay | 4 | 1 | 3 | 0 | 6 | 5 | 6 |
Uruguay | 4 | 2 | 0 | 2 | 7 | 7 | 6 |
Chile | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 6 | 4 |
Colombia | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 11 | 4 |
Venezuela | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 6 | 3 |
Peru | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 10 | 1 |
Bolivia | 4 | 0 | 1 | 3 | 5 | 12 | 1 |
Thursday, March 25 | |||||||
At La Paz, Bolivia |
Bolivia vs. Peru, ppd.
At Caracas, Venezuela |
---|
Venezuela vs. Ecuador, ppd.
At Santiago, Chile |
---|
Chile vs. Paraguay, ppd.
Friday, March 26
At Barranquilla, Colombia
Colombia vs. Brazil, ppd.
At Santiago del Estero |
---|
Argentina vs. Uruguay, ppd.
Tuesday, March 30 |
---|
At Quito, Ecuador |
Ecuador vs. Chile, ppd.
At Montevideo, Uruguay |
---|
Uruguay vs. Bolivia, ppd.
At Asunción, Paraguay |
---|
Paraguay vs. Colombia, ppd.
At Recife, Brazil |
---|
Brazil vs. Argentina, ppd.
At Lima, Peru |
---|
Peru vs. Venezuela, ppd.
___
ASIA | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SECOND ROUND | |||||||
Group winners and top four second-place teams advance | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Syria | 5 | 5 | 0 | 0 | 14 | 4 | 15 |
China | 4 | 2 | 1 | 1 | 13 | 2 | 7 |
Philippines | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 8 | 7 |
Maldives | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 10 | 6 |
Guam | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 19 | 0 |
GROUP B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Australia | 4 | 4 | 0 | 0 | 16 | 1 | 12 |
Kuwait | 5 | 3 | 1 | 1 | 17 | 3 | 10 |
Jordan | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 2 | 10 |
Nepal | 5 | 1 | 0 | 4 | 2 | 16 | 3 |
Taiwan | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 25 | 0 |
GROUP C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Iraq | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 2 | 11 |
Bahrain | 5 | 2 | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 |
Iran | 4 | 2 | 0 | 2 | 17 | 3 | 6 |
Hong Kong | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | 5 |
Cambodia | 5 | 0 | 1 | 4 | 1 | 22 | 1 |
GROUP D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Uzbekistan | 5 | 3 | 0 | 2 | 12 | 6 | 9 |
Saudi Arabia | 4 | 2 | 2 | 0 | 8 | 4 | 8 |
Singapore | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 10 | 7 |
Yemen | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 11 | 5 |
Palestine | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 5 | 4 |
Tuesday, March 30 | |||||||
At Riyadh, Saudi Arabia |
Saudi Arabia vs. Palestine, 1:30 p.m.
GROUP E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Qatar | 5 | 4 | 1 | 0 | 11 | 1 | 13 |
Oman | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 | 4 | 12 |
Afghanistan | 5 | 1 | 1 | 3 | 2 | 11 | 4 |
India | 5 | 0 | 3 | 2 | 3 | 5 | 3 |
Bangladesh | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 8 | 1 |
GROUP F | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Japan | 4 | 4 | 0 | 0 | 13 | 0 | 12 |
Kyrgyzstan | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 5 | 7 |
Tajikistan | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 8 | 7 |
Myanmar | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 | 13 | 6 |
Mongolia | 5 | 1 | 0 | 4 | 2 | 10 | 3 |
Thursday, March 25 | |||||||
At Dushanbe, Tajikistan |
Tajikistan 3, Mongolia 0
Tuesday, March 30 |
---|
At Chiba, Japan |
Mongolia vs. Japan, 6:30 a.m.
GROUP G | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Vietnam | 5 | 3 | 2 | 0 | 5 | 1 | 11 |
Malaysia | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 | 6 | 9 |
Thailand | 5 | 2 | 2 | 1 | 6 | 3 | 8 |
Utd Arab Emir. | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 4 | 6 |
Indonesia | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 16 | 0 |
GROUP H | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Turkmenistan | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 | 5 | 9 |
Lebanon | 5 | 2 | 2 | 1 | 5 | 3 | 8 |
North Korea | 5 | 2 | 2 | 1 | 4 | 3 | 8 |
South Korea | 4 | 2 | 1 | 0 | 10 | 0 | 7 |
Sri Lanka | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 16 | 0 |
AFRICA | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SECOND ROUND | |||||||
Group winners advance | |||||||
GROUP A | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Algeria | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Burkina Faso | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Djibouti | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Niger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP B | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Equatorial Guinea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mauritania | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tunisia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Zambia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP C | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Cape Verde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Cent. Afr. Republic | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liberia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nigeria | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP D | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Cameroon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ivory Coast | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Malawi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mozambique | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP E | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Kenya | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mali | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Rwanda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Uganda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP F | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Angola | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Egypt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Gabon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Libya | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP G | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Ethiopia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ghana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
South Africa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Zimbabwe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP H | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Namibia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Republic of Congo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Senegal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Togo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP I | |||||||
GP | W | D | L | GF | GA | Pts | |
Guinea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Guinea-Bissau | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Morocco | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sudan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
GROUP J | |||||||
Benin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dem. Rep. of Congo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Magadascar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tanzania | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Copyright © 2024 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, written or redistributed.